Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 27.maijs  


Cēsu Vēsture un mākslas muzeja jubilejas izstāde „PODI MUZEJĀ”

Ar podīgu izstādi „Podi muzejā” savu 85 gadu jubileju šogad atzīmē Cēsu Vēsture un mākslas muzejs.

 

Neraugoties uz to, ka šobrīd muzejā norisinās rekonstrukcijas darbi, Cēsu Vēstures un mākslas muzeja 85 gadu jubilejas izstādei „Podi muzejā” ekspozīcijas vieta tika atrasta 1.stāvā, kur četrās telpās būs apskatāmi „podi” vārda vistiešākajā un pārnestā nozīmē.

 

Dodoties garākās vai īsākās ekspedīcijās pa pagastiem, uzklausot cilvēkus, pierakstot viņu stāstus un atmiņas, tika vākti materiāli ekspozīcijai. „Šī izstāde ir kā atskats uz lielu, ietilpīgu un pētniecisku darbu. Tā kā ir muzeja jubileja, tad mūsu mērķis ir parādīt Cēsu muzeja krājuma podu daudzveidību no senvēstures līdz 21. gadsimtam, izsekojot kā mainījusies podniecība gadsimtu gaitā”, par izstādi stāsta speciāliste izstāžu nama ekspozīciju darbā Nata Livonska.

 

Ekspozīciju ievada Cēsu muzeja krājuma etnogrāfiskā keramika, ir telpa ar Cēsu keramikas ražotnes „Valdars” izstrādājumiem. Improvizēta neliela meistardarbnīca iekārtota Cēsīs pazīstamā un izcilā mākslinieka Normunda Laņģa darbiem, bet pagrabstāvā tiks novietoti apskatei lielie naudaspodi.

 

Iespēja uzzināt kādus „podus gāzuši” Cēsu muzejnieki, jo kā zināms negaidītas situācijas un gadījumi skar pat tādus nopietnus cilvēkus kā vēstures pētniekus un krājumu glabātājus! Papildus ekspozīcijai plānots demonstrēt filmas par podniecību un podnieku amata meistariem Latvijā.

Izstāde atvērta Cēsu Mākslas un vēstures muzejā no 29.maija līdz 31.decembrim katru dienu no 10:00 - 18:00 (izņemot pirmdienas). 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv