Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 18.septembris   Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 27.jūlijs  


Cēsu novada pašvaldība slēdz sadarbības līgumu ar LIAA

Sestdien, 25.jūlijā Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un Latvijas investīciju un attīstības aģentūras direktors Andris Ozols parakstīja līgumu par abu iestāžu sadarbību uzņēmējdarbības attīstības veicināšanai Cēsu novadā.

 

Šis ir pirmais tāda veida līgums valstī, kas noslēgts starp valsts iestādi un pašvaldību.

 

Līgums paredz abu institūciju sadarbību ar mērķi sekmēt komercdarbības attīstību Cēsu novada pašvaldības administratīvajā teritorijā, veicinot investīciju, tajā skaitā ārvalstu, apjoma pieaugumu un palielinot Cēsu novada konkurentspēju pašmāju un starptautiskajos tirgos.

 

Pirms līguma parakstīšanas Cēsu novada domes priekšsēdētājs atzina, ka līdz šim Cēsu pašvaldībai un LIAA ir bijusi veiksmīga sadarbība un šis līgums skaidri noteiks turpmāko LIAA atbalstu uzņēmējdarbības attīstībai. „Pašvaldībai ir jābūt ceļa rādītājam jaunajiem uzņēmējiem un investoriem, kas pasaka ko un kā nepieciešams attīstīt. Šāda veida līgums ļauj procesus, kas saistīti ar uzņēmējdarbības attīstību, veikt ātrāk un kvalitatīvāk,” vērtēja G.Šķenders.

 

Līgums paredz, ka LIAA apņemas veicināt Cēsu novada komersantu konkurētspējas sekmēšanu un  integrāciju Latvijas un Eiropas kopējā tirgū, sniegt atbalstu, konsultācijas un risinājumus veiksmīgai komercdarbības attīstībai; informēt par Cēsu novada komersantu eksporta attīstības iespējām un par komercdarbības atbalsta programmām, kas pieejamas Cēsu novada komersantiem un sniegt atbalstu un konsultācijas investīciju projektu apguvei; veicināt Cēsu novada kā pievilcīgas investīciju teritorijas atpazīstamību; informēt par LIAA organizētajām konferencēm un pasākumiem; sniegt atbalstu un konsultācijas saistībā ar komercdarbības uzsākšanu saistītiem jautājumiem.

 

Savukārt Cēsu novada pašvaldība apņēmās sniegt nepieciešamo informāciju par investīciju iespējām Cēsu novada teritorijā; informēt Cēsu novada komersantus un citus interesentus par LIAA aktivitātēm komercdarbības attīstības veicināšanā; sadarboties komercdarbības problēmu identificēšanā un komercdarbības attīstības instrumentu un programmu izstrādē; sadarboties un sniegt informāciju par Cēsu novada teritorijā esošajiem un komercdarbības attīstībai nepieciešamajiem nekustamajiem īpašumiem; sniegt atbalstu konferenču un pasākumu, kas saistīti ar komercdarbības attīstību, organizēšanā.

 

Jau ziņots, ka Cēsu pilsētas dome (kopš 1.jūlija Cēsu novada pašvaldība) 2008.gada 31.jūlijā noslēdza sadarbības līgumu ar biedrību «Biznesa inkubators Cēsis» ar mērķi izveidot biznesa inkubatoru un veicināt jaunu uzņēmumu attīstību pilsētā. Vairāk par „Biznesa inkubatoru Cēsis” skatīt šeit.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv