Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 28.marts   Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 27.augusts  


Jaunieši dodas divu dienu ekspedīcijā

 

Cēsu novada pašvaldības aģentūras „Sociālais dienests” jauniešu centra „Saules taka” jaunieši realizē Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas Jaunatne darbībā projektu „Pats savas laimes kalējs”. Projekta mērķis ir pievērst jauniešu uzmanību atkarību izraisošo vielu kaitīgumam, attīstīt komunikācijas prasmes, iecietību un izpratni, darbojoties komandā.

Projekta realizētāji ir jauniešu neformālā grupa, kuri sanāk kopā Cēsu novada pašvaldības aģentūrā „Sociālais dienests” dienas centrā „Saules taka”.

Dienas centrs darbojas jau 9 gadus – sākotnēji Cēsu pilsētas domes pakļautībā, vēlāk, līdz ar Cēsu pašvaldības aģentūras „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” izveidošanu 2007.gada februārī, tā darbību nodrošina un organizē Aģentūra.

Dienas centra mērķgrupa ir jaunieši, kuri saskārušies ar dažāda veida dzīves grūtībām un Aģentūrā saņem sociālo rehabilitāciju un uzvedības korekcijas pasākumus – mākslas terapijas grupa, diskusiju grupa un individuālās konsultācijas.

Projekta galvenā tēma ir veselīga dzīves veida popularizēšana, pievēršot uzmanību atkarību izraisošo vielu kaitīgumam. Jauniešu pašu izvēlēta ideja bija pastāstīt par atkarību izraisošo vielu kaitīgumu citiem jauniešiem, tā kā viņiem pašiem tā ir aktuāla tēma. Projekta dalībnieki vēlas gan dalīties savā pieredzē, gan arī viktorīnu veidā veidot izpratni par šo vielu ietekmi uz cilvēka organismu. Viens no programmas „Jaunatne darbībā” mērķiem ir attīstīt vienotību un sekmēt iecietību jauniešu vidū – projektā iesaistītie jaunieši veidos pasākumus citiem bērniem un jauniešiem, kas būs labs piemērs, ka viņi ir spējīgi uzņemties atbildību un strādāt pie tā, lai mainītu savu dzīvi – gan apmeklējot sociālās rehabilitācijas pasākumus Aģentūrā, gan arī aktīvi iesaistoties projektā un stāstot citiem jauniešiem par atkarību izraisošajām vielām. Šis pasākums tiks realizēts Līvu pamatskolā, kurā vēl tiks organizēta sporta diena, lai neformālā vidē iepazītos un sadraudzētos, kas ir labs priekšnosacījums veiksmīgām sarunām par nopietnām tēmām.

Pirmais projekta pasākums - projekta dalībnieku kā grupas saliedēšana - ekspedīcija jau ir realizēts – 15 cilvēku grupa devās ar plostu pa Gauju. Laika apstākļi nelutināja, bet tas nebija šķērslis. Vakarā pie ugunskura jaunieši gan strādāja pie projekta tālāko bloku aktivitāšu izstrādāšanas, gan pavadīja laiku saturīgās sarunās.

Otrā diena bija liels izaicinājums - pārvarēt sevi, pārvarēt bailes no augstuma, sastrādāties kā komandai. Instruktors Aigars Kalējs bija izveidojis un saplānojis uzdevumus, kur komandai jāmācās sadarboties, kopīgi izstrādājot stratēģiju, pildot instrukciju. Grupas darbs bija labs pacietības treniņš! Ja sportā bieži vien ir pierasts sacensties divām komandām, tad šeit jauniešiem bija no sākuma jāiemācās un jāatceras, ka viņi ne ar vienu nekonkurē, bet viņi ir viena komanda un palīdz viens otram! Tas tiešām nebija viegli!

Projekts ir inovatīvs ar to, ka jaunieši, kuri ir no riska grupas, paši darbojas un runā ar citiem par problēmām, kas ir aktuālas viņiem pašiem. Viņi no savas negatīvās pieredzes ir sapratuši, ko atkarības nodara un vēlas par to pastāstīt citiem. Lai projekts būtu veiksmīgāks, ir svarīgi, lai jaunieši realizētu to, kas viņiem ir nozīmīgs un interesants, tā ir laba motivācija nemotivētam jaunietim un dod izjūtu, ka viņš ir sadzirdēts.

 

Jaunieši kopš š.g. janvāra nāca kopā katru trešdienas vakaru, lai strādātu pie projekta – izveidotu projekta skeletu, tā pamata blokus un apaudzētu ar idejām un niansēm. Jauniešiem bija iespēja izteikt savas domas, pamatot viedokli, meklēt kopsaucējus. Projekta nosaukums ir Pats savas laimes kalējs, lai atspoguļotu to, ka es pats veidoju savu dzīvi. Projekta ideja ir mācīties uzņemties atbildību par savu dzīvi un rīcību.

Jaunieši atzina, ka ir laba sajūta apzinoties, ka viņi var izdarīt lielas lietas! Apstiprinātais projekts jau ir pirmais pierādījums, ka var!

Gribam izteikt pateicību Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolai par atbalstu Ekspedīcijas rīkošanā, nodrošinot ar nepieciešamo aprīkojumu!

 

 

Informāciju sagatavoja:

Iveta Jermolājeva
Cēsu novada pašvaldības aģentūra
"Sociālais dienests"
Ģimenes atbalsta nodaļa
Sociālais pedagogs
Tālrunis: 64127884
iveta.jermolajeva@dome.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv