Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 27.augusts  


Augustā Cēsīs vairāki ārzemju viesi

17. – 19. augustā sveicienus no Krievijas atveda sadraudzības pilsētas Gatčinas pārstāves. Gatčinas administrācijas vadītājas vietniece Ludmila Nežadima un kultūras nodaļas pārstāve Irina Gecmana viesojās Cēsu 2. pamatskolā, 5. pirmsskolas iestādē un Cēsu sporta kompleksā. Viešņas iepazinās ar Cēsu novada pārvaldības modeli pilsētas infrastruktūru, veiktajām investīcijām pilsētas infrastruktūras uzlabošanā, īpaša vērību veltot kultūras un tūrisma nozarei.

Kā pastāstīja Cēsu Kultūras centra nodaļas vadītāja Laimdota Lapiņa, trīs dienu laikā tika iezīmēti pirmie sadarbības attīstības virzieni kultūras un tūrisma nozarē, par prioritāti izvirzot muzeju nozari un tās integrēšanu jaunajā kultūras laikmetā. I. Gecmana un L. Nežadima atzinīgi novērtēja sakārtoto pilsētas vidi un attīstīto kultūrvidi, kas gan vietējiem iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem ļauj baudīt daudzveidīgus un kvalitatīvus kultūras produktus, kā arī īpaši akcentēja plašo kultūras pasākumu piedāvājumu.

Vizītes laikā tika daudz runāts par ilgtspējīga sadarbības modeļa izveidi pašvaldību un kultūras jautājumos, lai jau 2013. gadā varētu uzsākt sadarbību.

 

18. augustā, apceļojot Hanzas savienības pilsētas, Cēsīs iegriezās Starptautiskās Hanzas savienības un Herfordas pilsētas Vācijā pārstāvis Manfrēds Šūrkamps. Tiekoties ar priekšsēdētāju G. Šķenderu, M. Šūrkamps pasniedza ielūgumu uz 33. Hanzas dienām Herfordā 2013. gadā. Hanzas dienās pirmo reizi tiks rīkots arī Hanzas biznesa forums, kas, iespējams, ļaus atkal atdzimt vēsturiskajām tirdzniecības un biznesa tradīcijām Hanzas savienības pilsētās. Uz biznesa forumu tiek aicināti arī Cēsu uzņēmēji.

 

Savukārt, 20. augustā Cēsu novada pašvaldības aģentūrā „Sociālais dienests” pieredzes apmaiņā ieradās 13 sociālie darbinieki no Zviedrijas, Nakas pašvaldības. Zviedri iepazinās ar sociālo pabalstu un palīdzības sistēmu Latvijā un Cēsīs. Viesi bija patīkami pārsteigti par cēsnieku aktivitāti Eiropas savienības fondu apgūšanā. Pēc tam Nakas pārstāvji ciemojās Cēsu pilsētas pansionātā Cīrulīšos, kur tos ar dziesmām sagaidīja pansionāta ansamblis. Vizīte notika projekta „INNOCARE” ietvaros, kas veltīts veco ļaužu aprūpei mājās, izmantojot jaunākās tehnoloģijas, un „Sociālais dienests” ir šī projekta partneris.

 

Attēlā: Hanzas savienības pārstāvis M. Šūrkamps pasniedz G. Šķenderam ielūgumu uz Hanzas dienām.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību jaunākā speciāliste

Ance SaulīteAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv