Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 27.septembris  


Cēsu Pieaugušo izglītības centrs organizē semināru starptautiska projekta ietvaros

Citizen-ship to-get-there

 Europe for Citizens - project

 

 

Laikā no 2010.gada 29.septembra līdz 2010.gada 4.oktobrim, Amatas novada „Billē” notiek izvērtēšanas tikšanās starptautiskam projektam par aktīvu pilsonību Eiropas Komisijas programmas European Citizenship ietvaros. To īsteno organizācijas no trijām ES dalībvalstīm: Cēsu Pieaugušo izglītības centrs no Latvijas, Ushanga ry no Somijas un U.I.L.D.M. no Itālijas.

Projektā piedalās kopā 24 jaunieši (vecumā no 16 līdz 30 gadiem) un grupu līderi no Latvijas, Somijas un Itālijas. Latviju pārstāv 8 darboties griboši un varoši jaunieši vecumā no 16 līdz 22 gadiem. Projektā piedalās arī jaunieši ar kustību un redzes traucējumiem.

Projekta mērķis ir uzsvērt aktīvas pilsonības nozīmi - kā būt aktīvam pilsonim, kā to īstenot savā ikdienā četrās nozīmīgajās jomās (sociālā, ekonomiskā, politiskā un kultūras), un kā par šo tēmu aizraut vienaudžus.

Jau no 2010. gada janvāra notika nodarbības, kurās jaunieši – projekta dalībnieki - veidoja izpratni par to, kas ir pilsonis; ko nozīmē būt aktīvam vai pasīvam pilsonim; cik liela nozīme apkārtējās sabiedrības dzīves veidošanā ir katram no mums; tiek apzināti cilvēki - personības, kas ar savu darbību ir būtiski ietekmējuši pārmaiņas mūsu valstī u.c. Starptautiskos semināros Somijā un Itālijā jaunieši ir savstarpēji dalījušies pieredzē, jauniešiem vajadzēja pašiem izstrādāt metodes, kuras izmantot popularizējot aktīvas pilsonības ideju, tās tika praktizētas un papildinātas.

Projekta noslēgumā visa gūtā pieredze un jauniešu veidotās metodes tiks apkopotas īpašā krājumā, kas tiks iespiests un izplatīts četrās valodās visā Eiropā. To varēs izmantot gan jaunieši, gan pedagogi, gan citi interesenti.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv