Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.jūlijs   Vārda dienu svin: Lauma, Ilvars, Halina
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 27.septembris  


30.septembrī Cēsīs Japānas tējas ceremonijas demonstrācija

Japānas vēstniecība aicina apmeklēt tējas ceļa čado jeb Japānas tējas ceremonijas demonstrāciju, ko vadīs čado meistare Kacura Jūko. Uz demonstrācijām Rīgas Kongresu namā, Jūrmalā un Cēsīs laipni aicināti visi interesenti.

 

Cēsīs Japānas tējas ceremonijas demonstrācija notiks 30.septembrī plkst.17:30 Izstāžu namā.

 

Čado meistare Kacura Jūko, pārstāv „Urasenke” – vienu no ievērojamākām čado skolām Japānā. Šo skolu pārvalda slavenā Sen no Rikjū pēcteči, kuri rūpējas, lai čado māksla joprojām būtu dzīva un piepildīta ar dziļu jēgu. Kacura Jūko ir ietekmīga „Urasenke” skolas locekle, ieguvusi profesora grādu. Meistare vēlas iepazīstināt latviešu skatītājus ar tējas ceļu čado - efektīvu kulturālas bagātināšanās un pilnveidošanās metodi, kas ļauj ar tējas palīdzību ieraudzīt mirkļa burvību un dalīties tajā ar citiem.

 

Tējas kultūra Japānā aizsākusies pateicoties budistu mūkiem. Pirmās dokumentālās liecības par tēju vēstī, ka 9. gadsimtā kāds mūks to pārvedis no Ķīnas. Savukārt 12. gadsimtā kāds cits mūks atveda uz Japānu zaļās tējas pulveri jeb mača, ko lieto čado. Dzenbudistu tempļos jauno dzērienu izmantoja meditāciju laikā kā viegli stimulējošu līdzekli apziņas attīrīšanai. Ar laiku dzēriens piesaistīja valdošo aprindu un aristokrātu uzmanību – viņi nežēloja naudu grezniem tējas dzeršanas sarīkojumiem. Garīgi un estētiski pilnveidojošu tējas saietu tradīcija dzimusi no šiem diviem atšķirīgajiem mača izmantošanas veidiem. Par svarīgu pavērsienu japāņu tējas tradīcijas attīstībā kļuva unikālas estētiskas koncepcijas parādīšanās - tā bija iedvesmojusies no dzenbudisma mācības un aicināja novērtēt smalko un nesamāksloto skaistumu, kuru var ieraudzīt šķietami vienkāršās un pieticīgās lietās. Tējas kultūrā 16. gadsimtā parādījās kāda ārkārtīgi spilgta personība – Sen no Rikjū (1522.-1591). Viņš padarīja tējas pagatavošanas, pasniegšanas un baudīšanas procesu par vienotu disciplīnu, no kuras, savukārt, izveidojās čado – tējas ceļš.

 

 

Sīkāku informāciju atradīsiet Japānas vēstniecības mājas lapā www.lv.emb-japan.go.jp . Tālrunis uzziņām 67812003, e-pasts: eoj.culture@latnet.lv

 

Par Japānas tējas ceremonijas demonstrāciju Cēsu Izstāžu namā, tālrunis uzziņām 64121772; e-pasts: info@cesis.lv . Pasākums bez maksas.

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv