Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 27.septembris  


28. septembrī plkst. 17.00 grāmatas "Iz Ķenča gara gaišuma..." atvēršanas svētki

Apgāds „Jumava” laidis klajā kultūras darbinieces Dzidras Kuzmanes grāmatu „Iz Ķenča gara gaišuma...”. 28. septembrī pulksten 17.00 Cēsu Centrālās bibliotēkas Baltajā zālē visi laipni aicināti uz grāmatas atvēršanas svētkiem un tikšanos ar piebaldzēnieti Dzidru Kuzmani, kuru daudzi visā Latvijā pazīst kā Ķenci. Bet tikai retais zina, ka viņa savu mūžu veltījusi grāmatām un lasītājiem, jo ilgus gadus bija Jaunpiebalgas bibliotēkas darbiniece. Viņa ir arī dzejniece, kuras pirmais dzejolis publicēts laikrakstā „Padomju Jaunatne”, kad Dzidrai bija tikai 19 gadi. Dzeja vēl arvien ir viņai tuva, tiek rakstīti dzejoļi kādam apsveikumam, notikumam, ikdienas izjūtai. Tie publicēti arī 1997. gadā iznākušajā Cēsu literātu kopkrājumā „Man vārds ir uz mēles”.
Kopš 1972. gada rudens tirgus Dzidra Kuzmane ir iejutusies piebaldzēnu Kaudzīšu „Mērnieku laiku” literārā varoņa Ķenča tēlā. Ķenča izskatā viņa ir pabijusi daudzās Latvijas vietās, visdažādākos lielos un svinīgos pasākumos, Dziesmu un deju svētkos. Ķencis vienmēr ir saņēmis lielu tautiešu mīlestību – par uzdrīkstēšanos vienmēr teikt skaudro patiesību, neskatoties uz to, kādi kungi un priekšnieki stāv līdzās. Dzidra Kuzmane 1998. gada novembrī saņēma augsto apbalvojumu – 5. šķiras Triju Zvaigžņu ordeni.
Grāmatā „Iz Ķenča gara gaišuma...” vienkopus apkopoti spilgtākie Ķenča izteicieni, atziņas un prātojumi par dzīves gadījumiem un līkločiem. 

Ieeja bez maksas 

Informāciju apkopoja-
Gunta Romanovska,
Cēsu Centrālās bibliotēkas direktores vietniece
tel. 664122879, 64123644 (arī fakss), mob. 29289216
e-pasts:
gunta.romanovska@biblioteka.cesis.lv ; gunrom@inbox.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv