Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 27.oktobris  


Tautas ekskursijas vilciens pietur arī Cēsīs

Akciju sabiedrība „Pasažieru Vilciens” atjauno Latvijas pirmās brīvvalsts prezidenta Kārļa Ulmaņa dibināto „Tautas ekskursiju” tradīciju – aicinot ļaudis apmeklēt Siguldu, Līgatni un Cēsis un ceļošanai izmantot vilcienu. Nonākot galamērķī – Tautas ekskursijas dalībniekiem būs iespēja baudīt bezmaksas ekskursijas gidu pavadībā, ieraudzīt novada šarmu, kam ikdienā neesam pievērsuši uzmanību.

 

29.oktobrī plkst. 10:42 no Rīgas aties pirmais Tautas ekskursijas vilciens, uzņemot kursu uz Gaujas Nacionālā parka pērlēm – Siguldu, Līgatni un Cēsīm.

 

Tradīcijas atklāšanas reiss 29.oktobrī būs īpašs – vilciena vagonos notiks dažādi izklaides pasākumi, būs negaidīti pārsteigumi. Bet vilciena sastāva vagonos izklaides aktivitātes tiks piemērotas ar pasažieru izvēlētā galamērķa – Sigulda, Līgatne, Cēsis – savdabību.

 

Cēsīs vilciens pienāk 12:34.

Cēsīs plkst. 12:30. Tautas ekskursiju vilciena dalībniekus sagaidīs ne tikai mazs pārsteigums, bet arī viduslaiku ģērbā tērpies gids. Ceļotājiem tiks piedāvāta ekskursija pa vecpilsētu. Viduslaiku pils kalpone vai sekretārs izvadās jūs pa vairāk nekā 800 gadus senās Cēsu vecpilsētas šaurajām ieliņām, iepazīstinās ar pilsētas apbūvi un notikumiem, kas atstājuši būtisku iespaidu pilsētas vēsturē. Stāstījumu vēl interesantāku padarīs senās leģendas un nostāsti, kuros noteikti kāda daļa ir arī patiesība. Kā īpašs akcents būs Sv. Jāņa baznīcas apmeklējums, kur varēs baudīt ērģeļu mūziku. Iespaidus tūristiem spilgtinās Cēsu pils kompleksa apmeklējums. Gids pastāstīs par sadzīvi un dzīvi viduslaiku pilī, kas savulaik bijusi Livonijas ordeņa mestru rezidence. Ar sveču lukturīšiem rokās varēs uzkāpt pils Rietumu tornī un pēc tam Dienvidu tornī, no kurienes varēs nonākt viduslaiku cietumā. Jaunajā pilī būs iespējams apskatītes vairākas ekspozīcijas un uzkāpt jaunatvērtajā Lademahera tornī, vērot brīnišķīgu skatu uz pilsētu no putna lidojuma. Iecerēts, ka interesenti varēs iegriezties Izstāžu namā, kur apskatāma franču dizaineru izstāde „Radošā pilsēta Sentetjēna”. Bet ekskursijai īpašu garšu piedos Pils dārzs, kur notiks „Ķirbju svētki” – ķirbja godināšana, grebšana, putras vārīšana un ķirbju ēdienu degustācija, rotaļas, spēles un „lielīšanās” ar ķirbjiem. Vilciens atpakaļ uz Rīgu izbrauks plkst.15:13.

 

Tautas ekskursijai ikviens interesents aicināts pieteikties AS „Pasažieru vilciens” i–punktā līdz 29. oktobrim,plkst.10.00, norādot izvēlēto galamērķi – Siguldu, Līgatni vai Cēsis. Iegādājoties braucienam biļeti, pasažieriem tiek garantētas ekskursijas un piedalīšanās dažādos pasākumos bez maksas.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv