Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.jūlijs   Vārda dienu svin: Lija, Olīvija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 27.novembris  


Cēsis Vides ministrijas gada balvu konkursā „Ābols – 2008” iegūst pirmo vietu

Cēsu pilsētas dome jau ceturto gadu iesaistījusies Vides ministrijas rīkotajā ikgadējā konkursā „Ābols”, un šogad rajonu pašvaldību grupā ieguvusi pirmo vietu un naudas balvu vides projektu realizēšanai Ls 20 000.

 

Uz svinīgo balvu pasniegšanas ceremoniju Rīgā devās Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Gints Šķenders, Cēsu pilsētas domes Attīstības plānošanas nodaļas vadītāja v.i., speciāliste vides jautājumos Inta Ādamsone un  citi pārstāvji. Šī ir jau trešā reize, kad Cēsu pilsēta izcīna pirmo vietu rajona pašvaldību grupā. Pērn Cēsis ieguva otro vietu.

 

Šogad Cēsīs veikti vairāki ar vides infrastruktūras uzlabošanu saistīti pasākumi un aktivitātes. Vairumā no vides uzlabošanas un dabas aizsardzības projektiem bija iesaistītas arī dažādas iedzīvotāju grupas, kuras ar pašvaldības atbalstu realizēja vairāk nekā duci projektu, kā arī realizēti citi apjomīgi un nozīmīgi projekti.  

 

Gada balvas "Ābols 2008" pasniedza Vides ministrs Raimonds Vējonis, Vides ministrijas valsts sekretārs Guntis Puķītis un valsts sekretāra vietniece Investīciju departamenta direktore Vija Gēme.

  

Gada balvas "Ābols" pretendenti ir pašvaldības, kuras ir uzsākušas vai pabeigušas vides infrastruktūras vai dabas aizsardzības projektu realizāciju laika periodā no 2007.gada 1.septembra līdz 2008.gada 30.septembrim, tai skaitā pašvaldības, kuras šo projektu realizācijai ir piesaistījušas Eiropas Savienības fondu finansējumu vai finansējumu no citiem finanšu instrumentiem. Vērtēti tika gan liela mēroga vides investīciju projekti, gan lokāla mēroga aktivitātes, kas apliecina pašvaldības un tās atbildīgo iestāžu iniciatīvu un aktivitāti vides attīstības un dabas aizsardzības jomā.

 

Konkursa mērķis ir izteikt atzinību pašvaldībām, kuras visaktīvāk atbalsta valsts politiku vides sakārtošanā, realizējot vides infrastruktūras attīstības un/vai dabas aizsardzības projektus, sekmē sabiedrības informētību un izpratni par ilgtspējīgas attīstības nepieciešamību.

 

Pretendentus vērtēja Vides ministra izveidota konkursa pieteikumu vērtēšanas komisija, kuras sastāvā bija Vides ministrijas un tās padotības iestāžu, Finanšu ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvji.

 

Vides ministrijas gada balvu „Ābols” piešķir jau piekto gadu un tai pieteikties tiek aicinātas visas pašvaldības. Pašvaldību atsaucība šogad bija liela, pavisam gada balvai pieteicās 55 pašvaldības no visas Latvijas – gan tās, kas konkursā piedalās gadu no gada, gan tās, kas pieteikušās pirmo reizi.

 

Cēsu pilsētas domes speciāliste vides politikas jautājumos Inta Ādamsone pie Cēsu vides infrastruktūras sakārtošanas un uzlabošanas strādā jau septiņu gadus, kopš 2001.gada. 2008.gada sākumā Inta Ādamsone saņēma Latvijas Vides aizsardzības fonda prēmiju par ieguldījumu Latvijas vides aizsardzībā, īpaši novērtējot ilggadējo ieguldījumu Cēsu pilsētas vides sakārtošanā un attīstībā. Vidzemes un Latvijas vides speciālistu mērogā I.Ādamsone novērtēta kā profesionāla un uz pilsētas attīstību vērsta profesionāle. Ar viņas iniciatīvu Cēsīs izveidota vietējās nozīmes aizsargājamā teritorija - Dabas un kultūrvēsturiskais parks 767ha platībā, izstrādāts vides politikas plāns un rīcības programma, Cēsu teritorijas dabas aizsardzības plāns un saistošie noteikumi parka apsaimniekošanai, kā arī ik gadu tiek rīkota Mobilitātes nedēļa. Jau ceturto gadu pēc kārtas Cēsu pilsētas dome saņem vides balvu „Ābols” par sasniegumiem vides projektu ieviešanas jomā, 2007.gadā Cēsīm piesaistīti 45 259 LVL vides jomas attīstībai. Pateicoties I.Ādamsones dalībai dažādos starptautiskos projektos, pēdējo četru gadu laikā popularizēta Cēsu pilsēta un tās vides kvalitāte Vācijā, Anglijā, Somijā, Zviedrijā u.c. Eiropas valstīs.

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677, 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv