Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.aprīlis   Vārda dienu svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 27.novembris  


Bērni veido digitālu gidu muzejam un apgūst prasmes strādāt ar jaunākajām tehnoloģijām

Aizvadītajā nedēļas nogalē zinātnes centrā Z(in)oo Cēsīs notika Samsung jauno tehnoloģiju radošā darbnīca Iemācies un radi!, kuras ietvaros bērni no Valmieras SOS bērnu ciemata un Ģimeņu stiprināšanas projekta veidoja unikālu digitālo ceļvedi par centra ekspozīciju. Nākamā radošā darbnīca notiks 1.decembrī Bauskas Novadpētniecības un mākslas muzejā, kurā piedalīsies bērni no Īslīces SOS ciemata un Bauskas Ģimeņu stiprināšanas projekta.

 

Bērni iejutās video operatoru, fotogrāfu un grafisko mākslinieku lomās, veidojot stāstu par zinātnes centra ekspozīciju. “No fotogrāfijām un video materiāliem, kurus bērni uzņēma radošajā darbnīcā, tiks radīts Z(in)oo centra digitālais gids, kuru ikviens varēs aplūkot mūsu mājas lapā. Tas sniegs ieskatu, kā centra ekspozīciju redz paši bērni, kas mums šķiet sevišķi simpātiski un aizraujoši,” stāsta zinātnes centra Z(in)oo vadītāja Ieva Felce.

 

Kā stāsta Samsung Electronics Baltics Korporatīvās komunikācijas vadītāja Iveta Bojāre, bērniem visvairāk patika fotografēt sevi un komandu biedrus pie centra eksponātiem, kā arī filmēt un atainot zīmējumos uz skārienjūtīgām ierīcēm. Jaunākie darbnīcas dalībnieki attīstīja zīmēšanas prasmes, uz planšetdatoriem apstrādājot ekspozīcijas objektus, savukārt, vecākie ar viedtālruņu un video kameru palīdzību filmēja eksponātus dažādos režīmos.

 

Bērnu izveidotais materiāls tiek apkopots muzeja digitālā video izveidei, kuru plānots prezentēt nākamā gada sākumā. Turpinot tradīciju, nākamā radošā darbnīca notiks jau šo sestdien Bauskā, iesaistot Īslīces SOS bērnu ciemata un Ģimeņu stiprināšanas projekta bērnus.

 

Jauno tehnoloģiju darbnīca Iemācies un radi! tiek īstenota Samsung starptautiskās bērnu un jauniešu atbalsta programmas Hope for Youth ietvaros, kas nodrošina iespēju SOS audžuģimeņu bērniem visā Eiropā apgūt un attīstīt mūsdienu tehnoloģiju lietotprasmes, tādejādi veicinot plašākas iespējas izglītībai, turpmākai izaugsmei un radošām izpausmēm.

 

Par Samsung Electronics:

Samsung Electronics rada arvien vairāk iespēju plašākam cilvēku lokam dažādās pasaules valstīs nekā jebkura cita tehnoloģiju kompānija. Nenogurstoši ieviešot inovācijas savā produktu klāstā, kas ietver televizorus, viedtālruņus, personālos datorus, printerus, kameras, ledusskapjus un atmiņas kartes, Samsung ir kļuvis par pasaules līderi patērētāju elektronikas un tās komponenšu jomā. Lai uzzinātu vairāk, apmeklējiet vietni www.samsung.com.

 

Par SOS Bērnu ciematu asociāciju:

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un īsteno ģimeņu stiprināšanas projektus vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), kā arī SOS jauniešu mājās Jelgavā un Iecavā – atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 150 bērni un jaunieši no visas Latvijas. SOS ģimeņu stiprināšanas projekti ik gadu sniedz nepieciešamo atbalstu un palīdzību vairāk kā 700 bērniem no Valmieras, Rīgas, Bauskas, Olaines un Cēsu novadu sociālā riska ģimenēm. Vairāk informācijas: http://www.sosbernuciemati.lv  

 

 

Papildinformācija:

 

 

Diāna Dzene

Iveta Bojāre

Deep White

Samsung Electronics Baltics

Projektu vadītāja

Korporatīvās komunikācijas vadītāja

Mobilais tālr.: +371 26444332

Mobilais tālr.: +371 2655 4515

E-pasts: diana@deepwhite.lv

Tālrunis: +371 6707 6045

 

E-pasts: i.bojare@samsung.comAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv