Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 28.janvāris  


Cēsis noslēdz vēl vienu vienošanos par sadarbību

Cēsu pilsēta š.g.27.janvārī parakstīja nodomu protokolu ar Polijas pilsētu Konstancin-Jeziorna par turpmāko sadarbību kultūras, mākslas, sporta un izglītības jomās.

 

Konstancin-Jeziorna pilsētas pārstāvji, kas bija ieradušies vizītē Cēsīs no 25.līdz 27.janvārim, apliecināja, ka ir ieinteresēti veiksmīgā abu pilsētu sadarbībā, jo uzskata, ka abas pilsētas ir ļoti līdzīgas kultūras, mākslas un sporta jomās. Vizītes laikā poļi atzina, ka ir pārsteigti par Cēsu iedzīvotāju aktivitātēm, izglītības iestāžu piedāvājumiem un izglītības kvalitāti, apmācību metodēm un tehnisko nodrošinājumu. Viesi atzinīgi novērtēja Cēsu Izstāžu namu, Cēsu 1.un 2.pamatskolu, Cēsu bērnu un jauniešu interešu centru, kā arī citas vietas un iestādes, ko apmeklēja vizītes laikā.

 

Viesi izteica vēlmi veidot ciešāku sadarbību starptautisku koncertu rīkošanā, starptautisku turnīru organizēšanā dažādos sporta veidos, mācīties snovborda skolā Cēsīs, uzaicināja kādu no Cēsu 1. pamatskolas koru kolektīviem uz Konstancin-Jeziornas pilsētas svētkiem. 

 

Cēsīs viesojās Konstancin-Jeziorna pilsētas mērs, trīs deputāti un ārējo sakaru koordinatore.

 

Šī ir jau devītā ārvalstu pilsēta, ar kuru Cēsis uzsāk sadarbību. Noslēgtais nodomu protokols paredz arī abu pilsētu iedzīvotāju informēšanu par abu pilsētu sadarbību un plānotajām aktivitātēm. Bez tam šī sadarbība veicinās arī Latvijas un Polijas valstu savstarpējo attiecību nostiprināšanu un veidos lielāku izpratni par abu valstu sabiedrību, tradīcijām un dzīvesveidu. 

 

Cēsīm līdz šim ir noslēgušas deviņus  oficiālus sadarbības protokolus, vienošanās un līgumus ar dažādām Eiropas valstu pilsētām. Tyresö (Zviedrija) - sadarbības līgums noslēgts 1991.gadā. Tas paredz sadarbību pieredzes apmaiņā pašvaldību administrēšanā, dabas aizsardzībā, izglītībā, medicīnā un kultūrā. Venafro (Itālija) - sadarbības līgums noslēgts 1991.gadā par informācijas apmaiņu par aktualitātēm abās pilsētās, tūrisma iespējām un citiem sadarbības veidiem. Achim (Vācija) - sadarbības līgums starp pilsētām noslēgts 1992.gadā par sadarbību kultūras, izglītības un sporta jomās, veikti vairāki projekti arī sociālajā jomā. Rokiškis (Lietuva) - sadarbības līgums noslēgts 2000.gadā. Tas paredz sadarbību pieredzes apmaiņas veicināšanā pašvaldības administrēšanā, vides aizsardzībā un sociālajā sfērā, tūrisma, izglītības, kultūras un sporta jomās. Verēze (Itālija) - sadarbības līgums noslēgts 2003. gada jūnijā Itālijā par sadarbību ekonomikas un tūrisma jomā. Rakvere (Igaunija) - nodomu protokols par sadarbību parakstīts 2004.gada 7.maijā par pieredzes apmaiņas vizīšu organizēšanu, rīkota starptautiska jauniešu nometne Rakverē. Žovkva (Ukraina) - nodomu protokols parakstīts 2005.gadā par sadarbību uzturēt informācijas apmaiņu starp pašvaldības iestādēm, uzņēmumiem un struktūrvienībām, piemēram, pilsētas attīstības nodaļu, skolas, bērnudārziem utt, kā arī veicināt iedzīvotāju un apvienību, īpaši jauniešu, tikšanās. Tara (Omskas apgabals, Krievija) - pilsēta, kurai Cēsis pirmā 2002.gadā piedāvājusi sadarbības iespējas atrodas Āzijā 3400 km no Cēsīm. Cēsu intereses iemesls ir vairāki simti latvieši, kas paaudzēs dzīvo Tarā un tās rajonā, kā arī pilsētas straujā ekonomiskā, sociālā, izglītības, kultūras un mākslas attīstība.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv