Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 30.maijs   Vārda dienu svin: Vitolds, Lolita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 28.janvāris  


Norvēģu žurnālisti iepazīst Cēsu pils saistību ar esošo Norvēģijas karali

Trešdien, 28.janvārī, vienas dienas vizītē Cēsu pils kompleksā viesojās septiņi Norvēģijas vadošo mediju pārstāvji - ziņu aģentūru, preses izdevumu, radio un TV žurnālisti, ar mērķi veicināt Norvēģijas iedzīvotāju interesi par Cēsīm.

 

Vizītes ietvaros delegācija tika iepazīstināta ar Cēsu pils kompleksu, Pils dārzā izmēģināja roku loka šaušanā un ciemojās pie seno rotu meistara Daumanta Kalniņa Seno Rotu kalvē.

 

Īpašu interesi norvēģu žurnālisti izrādījuši par Cēsu Viduslaiku pils saistību ar vienīgo Livonijas karali, Dānijas-Norvēģijas princi Magnusu (1540-1583), kurš 1577.gadā par savu rezidenci bija izvēlējies Cēsu pili. Kā apgalvo Norvēģijas masu mediji, pašreizējais Norvēģijas karalis Haralds V esot rados ar kādreizējo Livonijas karali Magnusu. Stāstu par Livonijas karaļa saikni ar Cēsīm pastāstīja galvenais speciālists Viduslaiku pils jautājumos Gundars Kalniņš.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Linda Šlēziņa

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 64127755, mob.tālr. 26666365

e-pasts: linda.slezina@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv