Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.jūlijs   Vārda dienu svin: Uldis, Ulvis, Sandis, Sandijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 28.janvāris  


Cēsu muzejs dāvinājumā saņem vairāk nekā 120 gadus sena dokumenta kopiju

28.janvārī, Draudzīgā aicinājuma dienā, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs saņēma dokumenta kopiju ar vēstījumu par Jaunraunas pagastu, datētu 1887.gada 21.maijā.

 

Dokuments, kurš sniedz svarīgas ziņas par tā laikā Jaunraunas politisko, izglītības, kultūras, sadzīvisko, reliģisko un saimniecisko dzīvi, atrasts 1960-tajos gados Jaunraunas pagastnama pamatos. Kā liecina ieraksts dokumentā, tas sastādīts sakarā ar „valsts mājas” pamatakmens likšanu 1887.gada 21.maijā un mājas pamatos iemūrēts ievietots kapsulā-kastē. Vieta, kur stāvējusi kaste ar vēstījumu, aizmūrēta ar plāksni, kurā iekalts gadaskaitlis 1887.

 

Dokumenta kopiju Cēsu muzejam uzdāvināja tā oriģināla tagadējie īpašnieki, jaunraunēnieši Cēsu rajona padomes izpilddirektors Māris Niklass un bijušais Cēsu pilsētas domes un Cēsu rajona padomes deputāts, A/S „Cēsu gaļas kombināts” valdes loceklis Jānis Bāliņš.

 

Cēsu Vēstures un mākslas muzeja vadītāja, galvenā krājuma glabātāja Dace Tabūne pauž cerību, ka ar laiku vairāk kā 120 gadus senā dokumenta oriģināls kopā ar kasti nonāks Cēsu muzejā un to būs iespēja aplūkot kādas muzeja ekspozīcijas ietvaros.

 

 

Foto (Linda Šlēziņa): Cēsu rajona padomes izpilddirektors Māris Niklass (pa kreisi) pasniedz seno dokumentu Cēsu Vēstures un mākslas muzeja galvenajam speciālistam Tālim Pumpuriņam (pa labi).

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Linda Šlēziņa

Vidzemes Vēstures un Tūrisma centra

galvenā speciāliste mārketinga un sabiedrisko attiecību jautājumos

Tālr. 64127755, mob.tālr. 26666365

e-pasts: linda.slezina@cesis.lv

 

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv