Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 13.jūlijs   Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 28.februāris  


Parakstīts savstarpējās sadarbības līgums starp Cēsīm un Rakveri

Cēsu pašvaldības aģentūra „Vidzemes Vēstures un tūrisma centrs” (VVTC) trešdien, 22. februārī Rakverē (Igaunijā) parakstīja sadarbības līgumu ar Rakveres pilsētas valdi par savstarpējo sadarbību VVTC izstrādātā projekta „Senatne mūsdienās - māksla, vēsture, tūrisms” realizāciju.

 

Līgumu parakstīju VVTC direktors Mārtiņš Malcenieks un Rakveres pilsētas mērs Andreas Jaadla. Sadarbības līgums ir parakstīts arī ar sabiedriskās organizācijas „Vidzemes Tūrisma asociācija” (VTA) valdes priekšsēdētāju Raiti Sijātu.

 

Saskaņā ar trīspusējo līgumu projekta ietvaros Rakveres pilsētas valdes eksperti piedalīsies starptautiskajās pieredzes apmaiņas konferencēs un veicinās Igaunijā informatīvo materiālu pieejamību par Latviju, Vidzemi un Cēsīm. Savukārt VTA piedalīsies dažādu informatīvo materiālu izstrādē, Vidzemes tūrisma uzņēmēju datu bāzes veidošanā, kā arī dažādās projekta komandas darba sanāksmēs.

Atsaucoties uz ielūgumu piedalīties Cēsu 800 gadei veltītā konferencē „Kurp ej, Cēsis?” aprīlī, Rakveres mērs A. Jaadla apstiprināja, ka viens no Rakveres valdes pārstāvjiem tajā piedalīsies kā lektors, stāstot par Rakveres pieredzi pilsētas imidža veidošanā.  

 

VVTC Attīstības un komunikācijas nodaļas vadītāja Jolanta Solovjeva pēc vizītes Rakverē atzīst, ka abu pilsētu sadarbība ir lieliska iespēja dalīties pieredzē, organizēt kopīgus projektus vēstures, kultūras un tūrisma jomā: „Tieši iepazīstot Cēsu pilsētas pieredzi tūrisma informācijas centra (TIC) izveidē, tika izveidots Rakveres TIC. Taču atšķirībā no mums, Rakveres TIC darba prioritāte ir piedāvāt informāciju tikai par Igauniju, kamēr Cēsu TIC ir pieejami materiāli arī par citām Eiropas valstīm.” Savukārt no Rakveres pieredzes Cēsīm būtu jāpārņem prakse izdot tūrisma materiālus arī igauņu valodā, tāpat kā Igaunijā ir pieejama informācija latviešu valodā. Viena no ierosmēm, kas gūta vizītes Rakverē laikā, ir Ziemassvētku programmas izveide Cēsu viduslaiku pilī ar īpašām svētku atrakcijām un mielastu.

 

Cēsis un Rakvere ir sadraudzības pilsētas, kuras vieno līdzīga darba pieredze kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un tūrismā. Gan Cēsīs, gan Rakverē ir viduslaiku pilsdrupas. Līdzīgi kā Cēsīs ir VVTC, arī Rakverē ir nodibināts Virumaa Muuseumid fonds, kas rūpējas par pilsdrupu un pils kompleksa apsaimniekošanu.

Jau ziņots, ka VVTC aizvadītā gada decembrī parakstīja granta līgumu par ES Phare programmas finanšu resursu piesaisti projekta „Senatne mūsdienās - māksla, vēsture, tūrisms” īstenošanai līdz šī gada 30. novembrim. Kopējās projekta izmaksas sastāda 242 626.80 EUR, no tiem 189 080.19 EUR ir Eiropas kopienas finansējums. Projekta mērķis ir attīstīt sabiedrības zināšanas par Vidzemes novada vēsturi un veicināt starptautisku sadarbību mākslas, kultūras un tūrisma pieredzes apmaiņā.

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Vītiņa

Vidzemes Vēstures un tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību un mārketinga speciāliste

Tālr.: 41 27755Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv