Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 7.jūnijs   Vārda dienu svin: Gaida, Arnis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 28.februāris  


12.martā Starptautiskais senioru deju festivāls „Kam nav 100, tas var!” Cēsīs pulcēs 400 dejotājus

12.martā Cēsīs uz Starptautisko senioru deju festivālu „Kam nav 100, tas var!” kopā pulcēsies 400 dejotāji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Pateicoties senioru deju kolektīva „Dzirnas” vadītājas Rutas Paulsones uzņēmībai un entuziasmam, festivāls ir kļuvis par tradīciju senioru deju kolektīviem jau desmit gadu garumā. Ruta Paulsone atzīst, ka ar katru gadu dalībnieku skaits pieaug, līdz beidzot uz festivālu ierodas pat viesi no kaimiņvalstīm - Lietuvas un Igaunijas. „Šogad ir rekordliels dalībnieku skaits, tāpēc svētkus nolēmām rīkot Cēsu Sporta hallē, lai visiem dejotājiem būtu pietiekami daudz vietas, un šis festivāls izvērstos par maziem deju svētkiem gan dalībniekiem, gan skatītājiem,” par koncerta netradicionālo norises vietu saka Ruta Paulsone un piebilst, ka šogad pasākums būs atšķirīgs scenārija ziņā, jo patiešām atgādinās deju svētkus, kur deju laukumā vienkopus dejos vairāki kolektīvi.

Šī gada tēma vai moto, kas vīsies cauri deju festivālam ir latvieša dzīves ritums. „Latvietis ir garā stiprs un izturīgs, un to mēs nedrīkstam aizmirst. Deja un dziesmas ir tās, kas uzturēja mūsu sentēvus možus, deva gara stiprumu un spītu. Tas arī būs mūsu vēstījums šogad, kas tiks izdejots dažādās horeogrāfijās,” saka Ruta Paulsone.

Pasākumā piedalīsies deju kolektīvi, kas tradicionāli apmeklē šos sadancošanas svētkus jau no pašiem pirmsākumiem. Viens no šādiem kolektīviem ir senioru deju kolektīvs „Saiva” no Salacgrīvas. Kā atzīst kolektīva vadītāja Valentīna Kalniņa, ar Cēsīm draudzība jau ir iedibināta kopš 1980.gada, kad 8.Deju svētkos „Saiva” dejotāji satikās ar Neredzīgo biedrības Darba veterānu deju kolektīvu, un turpmāk bija bieži viesi Cēsīs. „1995. gada 16. jūnijā  piedalījāmies Cēsu svētkos "Ar dancīti laiku vedu", kur dejojām savas dejas - "Saivas kadriļu", "Krastmalas valsi" un "Saivas jampadraci". Esam bijuši atsaucīgi uz „Dzirnu” uzaicinājumiem braukt ciemos, arī cēsnieki ir bieži mūsu  pasākumu dalībnieki,” stāsta Valentīna Kalniņa.

 

Šogad festivālā piedalīsies 17 kolektīvi.

No Latvijas "Auda" (Rīga),"Atvasara" (Madona),"Dzirnas" (Cēsis), "Juveris" (Dzērbene), "Lēdmane" (Lēdmane), "Munsturis" (Straupe), "Rīgava" (Salaspils), "Saiva" (Salacgrīva), "Saulgrieži" (Saulkrasti), "Sendancis" (Rīga), "Sidrabdancis" (Sigulda), "Vērdiņš" (Gulbene).

Lietuva - "Kalatinis" (Šauļi), "Dobilas" (Šauļi), "Patrepselis" (Radvilišķi). Igaunija - "Laaberjalg" (Marjamaa), "Wendre" (Parnumaa, Vandra).

 

Laipni aicināti uz koncertu 12.martā plkst.18:00 Cēsu Sporta hallē (Piebalgas iela 18), kur sadancosies dejotāji no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Ieejas maksa: Ls 1, - ; 0,70- (skolēniem,studentiem,pensionāriem)

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr. 28342115; 64127636

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv