Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 28.februāris  


Cēsīs sākta Lattelecom optiskā tīkla izbūve

Latvijas vadošais elektronisko pakalpojumu sniedzējs Lattelecom sekmīgi uzsācis optiskā tīkla izbūvi Cēsīs. Akmens iela ir pirmā iela Cēsīs, kurā ir izbūvēts optiskais tīkls un līdz ar to jau pirmajiem 278 dzīvokļiem nodrošināta iespēja pieslēgt ātro un kvalitatīvo optisko internetu.

 

Lattelecom optiskā interneta izbūve Cēsīs ir tikko uzsākta, un optiskais internets jau ir pieejams Akmens ielā, Festivāla ielā un Valmieras ielā. Kopumā optiskā tīkla izbūves rezultātā Cēsīs Lattelecom optiskais internets būs pieejams 74 mājām, sasniedzot vairāk nekā 3329 dzīvokļu. Līdz ar iespaidīgās infrastruktūras ierīkošanu, aptuveni ceturtajai daļai pilsētas iedzīvotāju būs pieejams Latvijā un Eiropā ātrākais internets – 100 Mbit/s, 200 Mbit/s un pat 500 Mbit/s. Pilnvērtīgu optiskā interneta pieslēgumu nodrošina unikāls pieslēgums katram lietotājam, ko lieto vienīgi attiecīgais klients.

 

„Pie esošā dzīves tempa interneta ātrumam ir ļoti liela nozīme, un optiskais pieslēgums nodrošina pilnīgi jaunu interneta lietošanas pieredzi. Arī pēc klientu pieprasījuma redzam, ka arvien vairāk iedzīvotāju izvēlas jaudīgu optisko pieslēgumu, kas spēj nodrošināt kvalitatīvu un ātru datu apmaiņu. Labā ziņa ir tā, ka arvien lielākam skaitam Latvijas iedzīvotāju optiskais internets kļūst pieejams, un esam gandarīti, ka nākotnes infrastruktūras izbūve ir veiksmīgi uzsākta arī Cēsīs, un jau pirmajiem simtiem mājsaimniecību varam piedāvāt optisko internetu,” saka Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.

Gints Šķenders Cēsu novada domes priekšsēdētājs uzsver: „Optiskā tīkla izbūvi Cēsīs vērtēju pozitīvi.  Izglītība ir  novada pašvaldības prioritāte un mēs pamatoti lepojamies ar augsto mācību kvalitāti  skolās. Diemžēl mūsu spējīgie un labi izglītotie jaunieši pēc studijām Rīgas vai ārvalstu augstskolās reti atgriežas Cēsīs, jo mazpilsētā nav viņu zināšanām un prasmēm atbilstoša darba. Ātrs un stabils internets IT un arī citu nozaru speciālistiem dod iespēju dzīvot  Cēsīs un baudīt drošas, veselīgas un ģimenei labvēlīgas vides priekšrocības un, strādājot attālināti, izpildīt mūsdienīgu Latvijas un starptautisku kompāniju pasūtījumus.”

Patlaban Lattelecom optiskais internets jau ir pieejams piecpadsmit Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī, Salaspilī, Ventspilī, Valmierā, Jūrmalā, Liepājā, Ogrē, Jēkabpilī, Olainē, Aizkrauklē, Rēzeknē, Talsos un tagad arī Cēsīs, taču līdz gada beigām optiskais internets būs pieejams jau divdesmit Latvijas pilsētās.

Lattelecom iedzīvotājiem piedāvā arī iespēju ietekmēt uzņēmuma plānus un paātrināt optikas pievilkšanu konkrētā mājā, par to nobalsojot mājas lapā: optika.lattelecom.lv.

 

Papildus informācija:

 

Līga Bite,

Lattelecom Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu vadītāja

T. +371 6705 5740, Mob.t. +371 2910 9944

e-pasts: liga.bite@lattelecom.lv

www.lattelecom.lv,  www.piesledzieslatvija.lv

Katrīna Lulle,

Lattelecom sabiedrisko attiecību konsultante

 

T. +371 67201460, Mob.t. +371 26609619

e-pasts: katrina.lulle@ka.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv