Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 4.jūnijs   Vārda dienu svin: Elfrīda, Sintija, Sindija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 28.marts  


Veikalos - informatīvās lapas "Mīti un patiesība par putnu gripu", skolās - plakāti "Vai Tu zini, kas ir putnu gripa?"

Veikalos - informatīvās lapas "Mīti un patiesība par putnu gripu", skolās - plakāti "Vai Tu zini, kas ir putnu gripa?" 

2006.gada 29.marts.

Informāciju sagatavoja Ilze Meistere, Pārtikas un veterinārā dienesta Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja.

Nākamās nedēļas sākumā lielākajos tirdzniecības tīklos visā Latvijā - informatīvs materiāls patērētājiem "Mīti un patiesība par putnu gripu", bet Latvijas skolās – informatīvi plakāti "Vai Tu zini, kas ir putnu gripa?"

Lai informētu Latvijas iedzīvotājus par putnu gripu, Pārtikas un veterinārais dienests, sadarbībā ar Zemkopības ministriju un Pārtikas uzņēmumu federāciju ir sagatavojis informatīvu materiālu patērētājiem "Mīti un patiesība par putnu gripu", kurā latviešu un krievu valodā ir izskaidrots, kas ir šī bīstamā putnu infekcijas slimība, vai tā apdraud cilvēkus un kā notiek valsts uzraudzība šai jomā. Tāpat patērētāji no šī materiāla var uzzināt, kā pasargāt sevi un savu ģimeni no pārtikas izraisītām infekcijas slimībām, kā pasargāt sevi no cilvēkiem bīstamā putnu gripas vīrusa paveida un kur ziņot, ja ieraudzīti beigti putni.

"Mītus un patiesību par putnu gripu" no nākamās nedēļas meklējiet veikalos "Maxima", lielveikalos "Rimi", "Elvi grupas" veikalos, kā arī veikalos "Mego" un "Nelda" visā Latvijā.

Latvijas skolās šonedēļ nonāks Pārtikas un veterinārā dienesta un Zemkopības ministrijas sagatavotie informatīvie plakāti skolu jauniešiem "Vai Tu zini, kas ir putnu gripa?", kuros ar krāsainu zīmējumu un skaidrojošu tekstu palīdzību dienesta eksperti skolēniem stāsta par putnu gripu un kā pasargāt sevi no cilvēkiem bīstamā putnu gripas vīrusa paveida, kā arī atgādina, kur jāvēršas, ja pamanīti beigti putni.

Savukārt tie mājputnu turētāji, kuriem vēl nav buklets "Putnu gripa", kurā atrodama informācija par to, kā pasargāt mājputnus no putnu gripas, kā izpaužas šī bīstamā infekcijas slimība un, kas jādara, ja mājputni ar to saslimuši, bukletu var iegūt, dodoties uz sava rajona PVD pārvaldi.

Visi iepriekš minētie informatīvie materiāli, mājputnu turētājiem - "Putnu gripa", patērētājiem - "Mīti un patiesība par putnu gripu" un skolēniem - "Vai Tu zini, kas ir putnu gripa?", atrodami arī PVD mājas lapā internetā www.pvd.gov.lv sadaļā "Kas ir putnu gripa?".

Sabiedrisko attiecību daļa tel. 7321792, 7027506 mob. tālr. 6499668 e-mail: ilze.meistere@pvd.gov.lv http://www.pvd.gov.lv
 

Preses relīze LETA  Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv