Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 13.jūlijs   Vārda dienu svin: Margrieta, Margarita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 28.marts  


8.aprīlī Lieldienās "Rakšos" notiks sezonas atklāšana

Svētdien, 8.aprīlī 8 km no Cēsīm, Amatas novada ‘’Rakšos’’, notiks sezonas atklāšanas pasākums, uz kuru visi aicināti ierasties ar dažādām interesantām ausīm, lai kopīgi baudītu Lieldienu atrakcijas garauša Laumauša vadībā.

Pasākums sāksies 12:00 ar garauša Lamauša Lieldienu uzrunu. Garausis Lamausis ar saviem palīgiem lāci Pekausi, pilsētas un lauku pelēm izklaidēs bērnus un viņu vecākus, iesaistot dažādās interesantās atrakcijās un spēlēs. Svētku laikā notiks milzīgas siena olas rotāšana, olu ripināšana un šūpošanās, bez kā nav iespējamas  nevienas Lieldienas, kā to vēsta latviešu tautas ticējumi.

Lieldienās ‘’Rakšos’’ darbosies vairākas radošās darbnīcas, kur varēs gatavot interesantas ausis, no lamu un alpaku vilnas filcēt olas un zaķus, kā arī visas dienas garumā būs atvērta brīvā skatuve bērniem un skanēs svētku mūzika.

Pasākumā būs vairāki svētku priekšnesumi – DACVG teātra kopas izrāde ‘’Cīņa ar pūķi’’, kuras autore un režisore ir Guna Rukšāne, dziedās jaunie talanti Simona Ruska un Pēteris Vīksna, tautas deju priekšnesumus sniegs vidējās paaudzes deju kolektīvs ‘’Jumis’’, Ulda Blīgznas vadībā, savukārt krāšņos sarīkojumu deju priekšnesumus būs iespēja baudīt sporta deju apvienības ‘’Reveranss’’ sniegumā.

Lieldienu pasākuma viesiem būs iespēja aplūkot ‘’Rakšu’’ zoo iemītniekus – kamieļus, lamas, alpakas un guanako, kuru skaits šobrīd pārsniedz jau 40. Garāko ausu īpašniekiem būs gods izbraukt lamiņu pajūgā, savukārt neparastāko ausu īpašniekiem uzaicinājums skrējienam ar lamu pavadā. Tie, kuri būs visčaklākie un atnesīs visvairāk sakrāsotās olas, lai piedalītos Lieldienu olu konkursā, kā īpašo balvu saņems izjādi ar kamieļmāti Fatimu, kura Latvijā ir dzemdējusi jau 2 brašus kamielēnus – Tabitu un Cēzaru. Izjājot ar kamieli, ikviens interesents saņems ‘’Rakšu’’ kamieļjāšanas speciālista sertifikātu.

Visiem pasākuma apmeklētājiem būs iespēja pārbaudīt vai iegūt iemaņas īpašo, kamieļmātes pienā iejaukto pankūku un hamburgeru cepšanā un degustēšanā.

Ieejas maksa pasākumā pieaugušajiem 2 lati un krāsota ola, bet bērniem un pensionāriem 1 lats un krāsota oliņa.

 

Kontaktinformācija:

Elija Krauze, 20009098, elija.krauze@hotelraksi.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv