Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 28.aprīlis  


Cēsu ārsti iesaistās cīņā pret smēķēšanu

 

Kampaņas „Ārsti pret smēķēšanu” ietvaros Cēsu veselības aprūpes centra „Sirds veselības kabinets” uz trīs dienām pārtaps par „Plaušu remonta kabinetu”. No 28. līdz 30. aprīlim (10:00 - 16:00), visiem interesentiem Cēsīs būs iespēja uzzināt par veidiem un metodēm, kā visefektīvāk atmest smēķēšanu. Ikviens varēs izmērīt plaušu tilpumu, noskaidrojot, vai tas atbilst normas rādītājiem un ar smēķēšanas kalkulatora palīdzību aprēķināt, piemēram, to, par cik dienām ir iespējams pagarināt cilvēka mūža ilgumu, ja smēķēšanai tiek pateikts kategorisks NĒ jau tagad.

 

Apmeklējot „Plaušu remonta kabinetu”, smēķētāji varēs parakstīt īpašu pretsmēķēšanas līgumu, tādējādi parādot draugiem, ģimenes locekļiem, darba kolēģiem vai paziņām savu labo apņemšanos uzsākt cīņu ar smēķēšanu un atbrīvoties no šī kaitīgā ieraduma. Kampaņas „Ārsti pret smēķēšanu” ietvaros vērienīgs apņemšanās projekts tiek īstenots portālā „draugiem.lv”, kurā šobrīd karu cigaretēm pieteikuši jau vairāk nekā 45 tūkstoši portāla lietotāju. Janvārī „Plaušu remonta kabinets” veiksmīgi darbojās Rīgā t/p „Alfa”, četrās dienās to apmeklēja ap tūkstoš interesentu, Latvijas ārsti turpina akciju arī citās Latvijas pilsētās. Aprīlī „Plaušu remonta kabinets” ir darbojies jau Liepājā, Daugavpilī un Jelgavā gūstot lielu iedzīvotāju interesi.

 

Kā parāda sabiedriskās domas aptaujas rezultāti, 96% smēķētāju uzskata, ka smēķēšanu visefektīvāk var atmest tikai ar gribasspēku, savukārt tikai 4% ir pārliecināti, ka atbrīvoties no smēķēšanas var ar medikamentu un ārsta konsultāciju palīdzību, kā arī tuvinieku atbalstu. Aptaujas dati parāda, ka 30% smēķētāju kā galveno iemeslu, lai atmestu smēķēšanu, min tabakas izstrādājumu augstās cenas, katrs ceturtais smēķētājs vēlas atbrīvoties smēķēšanas atkarības, jo baidās no slimībām, ko tā izraisa. 

 

Savukārt lielākā daļa – 75 % no aptaujātajiem smēķētājiem – ārsta palīdzību meklē ļoti reti, tikai slimības vai akūtos gadījumos, kad vairs nav citas iespējas, tajā pat laikā nezinot, ka tieši ārsts ir tas cilvēks, kas vissekmīgāk var palīdzēt cīņā ar smēķēšanas atmešanu un sniegt vislabāko padomu medikamentu izvēlē un to lietošanā.

 

 „Zinātnieki ir pierādījuši, ka smēķētāji kaitīgo ieradumu var atmest ar gribasspēka palīdzību tikai trīs līdz desmit procentos gadījumu. Cēsīs ir ļoti daudzi cilvēki ir atkarīgi no nikotīna, cīnīties ar to pašu spēkiem ir ļoti grūti, tāpēc Cēsu ārsti ir gatavi palīdzēt ikvienam, kurš to vēlas. Smēķētāji ne tikai izdod ļoti daudz naudas, bet arī būtiski saīsina savu dzīves ilgumu un rada nozīmīgu kaitējumu savai veselībai,” norāda Cēsu veselības aprūpes centra narkologs Valdis Kornets.

 

Kampaņas „Ārsti pret smēķēšanu” atbalstītājs – Latvijas Ārstu biedrība – uzsākusi aktīvu darbu, lai skaidrotu Latvijas sabiedrībai, kā vissekmīgāk uzvarēt atkarību no nikotīna un panāktu sabiedrības uzticēšanos ārstiem kā profesionāļiem, kuri var sniegt vislabāko padomu, lai atbrīvotos no smēķēšanas ieraduma. Latvijas ārsti uzskata, ka smēķēšana kaitē pacientu veselībai, viņi ir gatavi pieņemt pacientus un tiem skaidrot, kā vissekmīgāk uzvarēt cīņā ar nikotīnu un kļūt brīviem.

 

Vairāk informācijas:

Ginta Bormane

Tālr.: 29 428 064, e-pasts: ginta@deepwhite.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv