Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 4.jūlijs   Vārda dienu svin: Uldis, Ulvis, Sandis, Sandijs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 28.aprīlis  


Deju uzveduma „Maija un Paija”pirmizrāde

Gatavojoties 10 gadu jubilejai, Cēsu Kultūras centra bērnu un jauniešu TDK „Randiņš” un kolektīva vadītāja Sandra Jonaite, iecerējuši nozīmīgo jubileju atzīmēt iestudējot deju uzvedumu „Maija un Paija” pēc Annas Brigaderes lugas motīviem.

 

Deju uzveduma sešos tēlojumos tiks izdejotas ainas lauku sētā, pazemē, debesu pļavā, raganu silā, ellē un atgriešanās mājās. Uzvedumam deju horeogrāfijas veidojuši dejotājiem zināmi horeogrāfi - Lilita Jansone, Andis Kozaks, Annika Andersone, Guntis Spridzāns un Sandra Jonaite.

 

Uzvedumu aizraujošu un vizuāli spilgtu padarīs līdz šim jaunas un neredzētas dejas, speciāli darināti tērpi, gaismas efekti un Latvijā zināma multimākslinieka Kaspara Podnieka scenogrāfija. Deju uzvedumā piedalīsies kolektīva „Randiņš” visi 130 dejotāji.

 

Deju uzvedumu „Maija un Paija” atbalsta Cēsu pilsētas dome, Cēsu Kultūras centrs, SIA „Cel Tik” un SIA „Spriegums”.

 

Uzveduma pirmizrāde būs 9. maijā plkst. 18.00 Cēsu Kultūras centrā. Atkārtoti uzvedumu varēs noskatīties 24. maijā Cēsu Kultūras centrā.

 

Par Cēsu Kultūras centra TDK „Randiņš”.

Dibināts 1999. gadā, deju kolektīvā dejo bērni un jaunieši vecumā no 5 līdz 20 gadiem, piecās vecuma grupās un dalībnieku skaits sniedzas pāri 130.

 

Katru jaunu sezonu uzsākot tiek iestudētas plašas koncertprogrammas, kurās blakus latviešu etnogrāfiskajai skatuviskajai dejai ir arī daudzas jaunrades un oriģinālhoreogrāfijas un cittautu deju iestudējumi. Jaunrades darba panākumi atzīti arī valsts mērogā - jaunrades deju konkursā „Mēs un deja” atzinības par dejām „Madaliņa”, „Ak, tu žē”, „Saules meita”, „Galops”, „Polka”, „Cīruļeits”, „Pērkoņdancis”.

 

„Randiņš” ir sniedzis koncertus arī Itālijā, Slovākijā, Ukrainā, Somijā, Zviedrijā, Turcijā, Spānijā, Lietuvā un Gruzijā.

 

Sandra Jonaite deju kolektīvu „Randiņš” dibinātāja un vadītāja jau 10 gadus. Paralēli darbam ar bērniem regulāri papildina savas pedagoģiskās zināšanas un radošās prasmes, šobrīd studē Liepājas Universitātē – kultūras vadību.

 

Pēc savas iniciatīvas veidojusi jaunus deju projektus:2004. gadā deju iestudējums „Ronja”, 2006. gadā „Cēsis 800” deju maratons, 2007. gadā deju izrādes „Runcis zābakos” kopiestudējums Viļņā, 2008. gadā darbs pie iestudējuma „Maija un Paija”. Dejas „Galops” un „Ak, tu žē” ir iekļautas X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sagatavošanas programmā.

 

Kopā ar deju soli, Sandra Jonaite māca dejotājiem izprast sevi, deju un dejotprieku:„Lai mēs mīlētu citus, uzticētos citiem, vispirms ir jāiemīl sevi – jāuzticas sev un jāmāk pateikties sev. Randiņā dejo bērni, kuriem nepiemīt tāda īpašība kā vienaldzība. Tādi dejotāji ātri aiziet no šī kolektīva. Mēs nevaram atļauties būt vienaldzīgi, jo mēs mīlam sevi un savu partneri, un visus pārējos, kas aizdejo mums garām dejas laikā. Personība ir tikai fasāde – individualitāte ir cilvēka būtība un tajā nedzīvo vienaldzība.”

 

  

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Tālr. 64122431; 29293195

E – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv