Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.aprīlis   Vārda dienu svin: Imgarde, Irmgarde
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 28.aprīlis  


Cēsu Sv. Jāņa baznīcā Sinfonietta Rīga un Kristīne Blaumane

6. maijā plkst. 18.30 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā koncertēs Sinfonietta Rīga diriģenta Māra Sirmā vadībā un soliste Kristīne Blaumane (čells).

 

Programmā: Džona Tavenera The Protecting Veil (Sargājošais plīvurs), amerikāņu komponista Semjuela Bārbera Adagio un poļu komponista Vojceha Kilara Orava.

 

Koncerts būs nozīmīgs ar to, ka pirmoreiz pie Sinfonietta Rīga diriģenta pults stāsies Māris Sirmais, un koncerta skanējumu bagātinās čelliste Kristīne Blaumane.

 

Džons Tavenera šobrīd ir pasaulslavens angļu komponists, kuru publika pamanīja pirmo reizi 1968. gadā, kad «London Simfonietta» atklāšanas koncertā tika atskaņota viņa oratorija «Valis» (The Whale). 1977. gadā Dž. Taveners pāriet pareizticībā, viņa radošās izpausmes arvien vairāk saistās ar baznīcu, tiecas uz ēterisku skanējumu darbos. 80. gadu beigās Taveners nonāk īpašā uzmanības lokā: BBC «Promenādēs» tiek pirmatskaņots viņa opuss čellam un stīgu orķestrim «Sargājošais plīvurs» (1989, The Protecting Veil), kas: „...burtiski izstaro gaismu, kuru apņem fascinējoša pozitīvas meditācijas aura.”

 

Divkārtējais Pulicera prēmijas laureāts Semjuels Bārbers (1910–1981) ir viens no Amerikā un Eiropā populārākajiem un atskaņotākajiem ASV komponistiem. Slavenākais Bārbera opuss, šķiet, ir viņa sērīgais Pirmā stīgu kvarteta Adagio, kas labāk pazīstams paša komponista veidotā versijā kamerorķestrim vai, kā programmā „Made in USA”, jauktajam korim ar kanonisko mesas tekstu „Agnus Dei” („Dieva Jērs”).

 

Polis Vojcehs Kilars – plaši pazīstams mūzikas autors Kopolas, Poļanska, Keslovska un citu meistaru filmām, iekļuvis Holivudas apritē jau no septiņdesmitajiem gadiem un ir mūzikas autors arī Holivudas filmām.

 

Kristīne Blaumane (1975) ir viena no Latvijas izcilākajām čellistēm ar lielisku starptautisku karjeru. 22 gadu vecumā Kristīne kļūst par kamerorķestra Sinfonietta Amsterdam pirmo čellisti. Palaikam piedalījusies „Kremerata Baltica” turnejās. Spēlējusi ar Izaku Stērnu, Tomasu Zanderlingu, Ļevu Markizu, Jo Jo Ma, Leifu Uvi Andsnesu, kamerorķestri London Soloists, Britten Sinfonia, Nīderlandes pūšaminstrumentu ansambli. Uzstājusies Lokenhauzas, Gštādes, Zalcburgas, Verbjē festivālā. Saņēmusi Latvijas Lielo mūzikas balvu 2005. Par sadarbību ar Sinfonietta Rīga un Māri Sirmo:”Spēlējot garīgo mūziku, jūtu sevišķu atbildību. Tādēļ ļoti priecājos par gaidāmo tikšanos ar Māri Sirmo, kuru uzskatu par lielisku garīgās mūzikas interpretu un nopietnu mūziķi. Šī būs mūsu otrā sadarbība – pirmā notika 2003. gadā Paula Dambja skaņdarba pirmatskaņojumā. Jau 2007. gadā, kad aizsāku sadarbību ar Sinfonietta Rīga, pamanīju to kā ļoti labu un iejūtīgu partneri. Domāju, ka šobrīd orķestris ir kļuvis vēl pārliecinošāks, jo tam ir daudz bagātāka koncertpieredze. Ar nepacietību gaidu mūsu tikšanos, jo, manuprāt, Sinfonietta Rīga ir kļuvis par vienu no saistošākajiem kolektīviem Latvijā.”

 

Orķestris Sinfonietta Rīga, kas dibināts 2006. gadā, šī gada pavasarī saņēma savu otro nozīmīgo valsts apbalvojumu mūzikā – Lielo mūzikas balvu 2008 nominācijā par izcilu interpretāciju, kas izskanēja Jaunās Mūzikas festivāla Arēna atklāšanas koncertā kopā ar diriģentu un obojistu Heincu Holligeru.

 

 

Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un koncerta norises vietā pirms koncerta.

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras centra

Sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

tel. 64122431

e – pasts: daiga@kulturcentrs.lv

www.kulturcentrs.lv

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv