Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 28.aprīlis  


Filma "8 brīnumlietas, ko latvieši joprojām dara"

Mākslas dienu ietvaros, 7.maijā plkst.16.00 Stacijas vecajā noliktavā (Noliktavas iela1), sāka demonstrēt filmu par astoņiem senu amatu meistariem „8 brīnumlietas, ko latvieši joprojām dara”.

 

Ierakstu veido astoņi video īsstāsti par pašiem meistariem, un astoņi video kā šo amatu apgūt praktiski. Skatītājiem tiek piedāvāta iespēja vērot kā top gatavoti puzuri, ieadīti sarežģītie raksti Rucavas cimdos, uzzināt kas ir peternes, kā tās pin un citu brīnumlietu darināšana. Gleznainās dabas ainavas un mākslinieciskie iekadrējumi papildina uzburtās sajūtas par tikko ceptas maizes garaiņiem, žāvētiem nēģiem, trauslā puzura rotējošām kustībām telpā un svaigi apstrādāta koka smaržu.

 

Vienā no astoņiem stāstiem, savu amata prasmi rāda Cēsu Izstāžu zāles „Vecpilsēta” un aušanas darbnīcas „Vēverīšas” vadītāja Dagnija Kupče ar kolēģēm Dzintru Bērziņu un Daci Kažuro. Dagnijas Kupčes zināšanas un krāsu sajūtas par tūkstošgadu senas pagātnes villaiņu rakstiem tiek ieaustas Piebalgas lielajos lakatos.

 

Filmu veidojusi Vides filmu studija sadarbībā ar Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūru.

 

Filmas prezentācija 7.maijā kopā ar A.Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas koklētāju ansambli Ilzes Žvartes vadībā. Tikšanās ar vienu no amata meistarēm – Dagniju Kupči. 

Filmu skatīšanās bez maksas. Vēl seansi paredzēti:

14.05. plkst.17.00

15.05. plkst.14.00

22.05. plkst.14.00

 

Mākslas dienas Cēsīs notiks līdz 22.maijam. Cēsu Mākslas dienas organizē Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs ar Cēsu novada pašvaldības atbalstu. Cēsu Mākslas dienās 2010 piedalās un daudzveidīgu programmu piedāvā franču kafejnīca „Gourmands”, Bērnu un Jauniešu centrs, izstāžu zāle „Vecpilsēta”, Cēsu Mākslas skola, Izstāžu nams, Cēsu fotogrāfi un mākslinieki.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Reklāmas speciāliste

Tālr.64122431

E – pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv