Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 28.aprīlis  


Latvijas televīzijas Dziesmu un Filmu naktis svētkos

Latvijas televīzija (LTV) iedibina jaunu tradīciju svētku gaidīšanā un svinēšanā - visiem kopā satikties LTV veidotajā Dziesmu naktī un Filmu naktī.

 
Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pieņemšanas 20. gadskārtu, Latvijas Televīzija četru dienu garumā piedāvās īpašu svētku programmu.

 „Svētku programmā iekļautas tikai nacionālas vērtības. Viss, kas būs redzams LTV1 ēterā, veidots Latvijā vai stāsta par latviešiem, kas ar savu talantu un darbu sasnieguši izcilus panākumus, kļūstot par mūsu valsts vizītkarti. Mūsu mērķis – parādīt, ko esam paveikuši 20 neatkarības gados. Tāpēc svētku programma atspoguļos mūsu uzvaras, ieguvumus, prieku, arī zaudējumus un skumjas – visu, kas ietekmējis mūsu dzīvi pēdējo 20 gadu laikā,” par svētku programmas izvēli stāsta LTV1 direktore Baiba Šmite.

  LTV1 skatītājiem piedāvās īpašas oriģinālpārraides, daudzu filmu pirmizrādes, stāstus par izcilām latviešu personībām, lieliskus koncertus un aizraujošu programmu mazajiem skatītājiem. Daudzās tiešraides atspoguļos svētku norisi gan Latvijas novados, gan Rīgā. Svētku laikā Latvijas Televīzija strādās diennakts režīmā, jo ēterā būs ne tikai Dziesmu nakts, bet arī vēl nebijusi akcija – īpaši veidota Filmu nakts.

 Naktī no 2. uz 3. maiju LTV1 ēterā pirmo reizi televīzijas vēsturē – nebijusi akcija: LATVIEŠU FILMU NAKTS!

Tajā ietvertas piecas filmas no latviešu kino zelta fonda, kas nav izvēlētas nejauši, jo vēsturiskā pēctecībā simbolizē mūsu iekšējās brīvības ceļu paralēlēs ar valsts varu:

plkst. 00:10 – filma „Ceplis”,

plkst. 1:45 – „Agrā rūsa”,

plkst. 3:20 – „Kad lietus un vēji sitas logā”,

plkst. 4.55 – „Dāvana vientuļai sievietei” ,

plkst. 6:10 – „Elpojiet dziļi!”

 

Svētku priekšvakaru – 3. maiju - un svētku rītu – 4. maiju - savienos DZIESMU NAKTS, kurā apvienoti saviļņojošākie tautas sadziedāšanās mirkļi:

 plkst. 23:30 – XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētki. Tautas sadziedāšanās Mežaparkā,

plkst. 1:55 – „Cēsīm – 800”. Raimonda Paula dziedāšanas svētki”,

plkst. 4:00 – Jauniešu koru koncerts Skonto stadionā.

 
Svētku programma bērniem Īpaša programma sagatavota arī mazajiem skatītājiem. Tās centrā – triju filmu pirmizrādes!

  Sestdien, 1. maijā, 
plkst. 8.00 – „Austras koka pasakas” (2009). Latvijas, Slovēnijas un Lielbritānijas kopražojuma animācijas filma stāsta par brīnumaino mežu un tajā augošo Austras koku, pie kura saullēktu pulcējas sagaidīt visdažādākie meža iemītnieki – dzīvnieki, meža gariņi, kas visi kopā var paveikt daudz laba. Viņiem jācīnās arī pret ļaunumu, ko sagādā pazemes iemītnieki, tāpēc filmas pamattēma – nemitīgā cīņa starp labo un ļauno. Pie Austras koka vienmēr sākas jauni notikumi.

  Svētdien, 2. maijā
plkst. 8:40 – „Kad āboli ripo” (2009). Animācijas filmu studijas „Rija” veidotās filmiņas pamatdoma – pierādīt, ka var pastāvēt draudzība starp kaķi, peli un neparasto putnu pingvīnu, ka var pastāvēt sapratne starp it kā nesaderīgajiem un atšķirīgajiem. Filmas vēstījums - esiet draudzīgi un mīļi, esiet uzmanīgi pret savu ģimeni, apkārtējiem un dabas doto burvīgumu! Likumsakarīgi, ka labsirdīgā un pozitīvā filmiņa ieguvusi plašu starptautisku atzinību. Tā piedalījusies neskaitāmos starptautiskos festivālos vairāk nekā 30 valstīs, iegūstot arī virkni godalgu.

  Otrdien, 4. maijā
plkst. 7:50 - animācijas filma „Kirikū un zvēri”. Latvijas un Francijas kopražojuma filmas mazo varoni zīmējuši Latvijas animatori no studijas „JetMedia”. Šī ir otrā filma par mazā afrikāņu zēna Kirikū piedzīvojumiem, kuru Latvijas skatītāji jau iepazina pirms vairākiem gadiem, kad uz ekrāniem iznāca franču režisora un mākslinieka Mišela Oslo animācijas filma „Kirikū un burve”. „Kirikū un zvēri” ir četri jauni stāsti par Kirikū piedzīvojumiem, kas norisinās paralēli pirmās filmas notikumiem.

 Tāpat mazajiem skatītājiem tiks piedāvātas iemīļotās animācijas filmas „Kaķīša dzirnavas” (sestdien, 1. maijā, plkst. 7:00), „Lote no Izgudrotāju ciema” (pirmdien, 3. maijā, plkst. 8.10), mākslas filmas „Ūdensbumba resnajam runcim” (sestdien, 1. maijā, plkst. 9:20) un „Emīla nedarbi” (svētdien, 2. maijā, plkst. 9:55). Tāpat arī koncertu „Gribas drusku pablēņoties” (otrdien, 4. maijā, plkst. 7:00), kurā Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris dziedās dziesmas no filmu studijas „Dauka” animācijas filmām - "Zaķīšu pirtiņa", "Kabata", "Laimes lācis", "Neparastie rīdzinieki", "Ness un Nesija", "Zelta sietiņš", "Sēd uz sliekšņa pasaciņa" un citām.

  Plašāka informācija http://www.ltv.lv/lv/zinas/2657/

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv