Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 8.jūlijs   Vārda dienu svin: Antra, Adele, Ada
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 28.maijs  


Eiropieši dejo Cēsu kultūras centrā

Eiropas Starpkultūru dialoga gada ietvaros Cēsu Kultūras centrā maijā notikušas sešas tradicionālo deju meistarklases, kas bija pieejamas bez maksas visiem interesentiem.

Iepazīties ar austriešu, kipriešu, spāņu, latviešu, krievu un čigānu dejām dejām tika aicināti visi interesenti, jo Eiropas deju pasniedzēji rādīja pašus elementārākos deju soļus. Jāsaka paldies cēsniekiem par aktīvu līdzdalību deju nodarbībās un ieinteresētību citu tautu tradīcijās, uzsākot plašāku starptautisko kultūras sadarbību.

Ārvalstu deju pasniedzēji pēc Dziesmu svētku ieskaņas koncerta apmeklējuma Cēsu Pils parkā un bija pārsteigti par vietējo iedzīvotāju atsaucību un plašo līdzdalību kultūras norisēs, dziedot, dejojot un muzicējot no bērnības līdz sirmam vecumam.

Eiropas tautu tradicionālo deju meistarklases bija viens no vairāk kā tūkstots pasākumiem Annas Lindes fonda rosinātās kampaņas „1001 akcija dialogam“ ietvaros, kas vienlaicīgi norisinājās 37 Eiropas, Vidusjūras un Ziemeļāfrikas valstīs ar mērķi veicināt dažādu tautu savstarpējo sapratni un mijiedarbību.

Cēsis, pretendējot uz 2014.gada Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu, īstenojot šādas akcijas, vēlas paplašināt savu starpkultūru kompetenci, attīstot sadarbību gan ar vietējām Vidzemes cittautiešu kopienām, gan Eiropas tuvu un tālu kultūru pārstāvjiem.

Foto: ārvalstu viesi mācās dejot latviešu tautas dejas

Informāciju sagatavoja

Ilona Asare

Cēsu Kultūras centrs

Tel.26011102Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv