Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.jūlijs   Vārda dienu svin: Zaiga, Asne, Asna
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 28.maijs  


7.jūnijā velotūre „Ieminies par iecietību”

7. jūnijā Cēsīs Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā notiks velotūres „Ieminies par iecietību” informatīvais seminārs. Aicināti gan tie, kas plāno braukt visu maršrutu, gan tie, kas tikai kādu posmu. Sāksim 10:00 beigsim ~ 15:00. Dalībnieku skaits ir ierobežots, lai pieteiktos rakstiet līdz 05.06 uz e-pastu lskj_cesis@inbox.lv vai zvaniet 26758981.

No 24. jūlijam līdz 1. augustam Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne (LSKJ) rīko Latvijas velotūri „Ieminies par iecietību 2010” ar mērķi rosināt cilvēkus domāt par daudzveidīgas sabiedrības priekšrocībām un savstarpējo toleranci. Velotūrē var pieteikties, aizpildot anketu http://www.lskj.lv mājaslapā. Dalībniekiem būs iespējams pievienoties uz visu maršrutu vai arī uz atsevišķiem posmiem. Brauciens ilgs 8 dienas un būs aptuveni 800 km garš.

Velotūre tiek organizēta jau otro gadu. Plānots, ka šogad tajā kopumā piedalīsies 250 personas. Pasākuma iniciatori aicina: „Ja tev nav vienaldzīgs sabiedrībā notiekošais, esi aktīvs un tev ir divritenis- iesaisties!”

Katru gadu Eiropā miljoniem cilvēku tiek diskriminēti. 2009. gada Eirobarometra dati norāda, ka Latvijā iedzīvotāji (67%) uzskata, ka vecums ir viens no galvenajiem diskriminācijas iemesliem, tam seko invaliditāte (64%) un diskriminācija pēc seksuālās orientācijas (40%).

Lai informētu iedzīvotājus par viņu tiesībām, palielinātu izpratni par daudzveidīgas sabiedrības priekšrocībām darba vidē un sniegtu informāciju par atbalsta organizācijām no diskriminācijas cietušajiem, 27 Eiropas valstīs un 23 valodās tiek īstenota Eiropas Komisijas iniciēta kampaņa „Par dažādību. Pret diskrimināciju”. Šīs kampaņas ietvaros tiek atbalstīta arī LSKJ rīkotā iecietības velotūre 2010.

Kopumā velotūres laikā tiks apceļotas 7 Latvijas pilsētas, tostarp Saldus, Jelgava, Rīga, Cēsis, Ogre, Aizkraukle un Rēzekne. Papildus koncertiem un citām interaktīviem pasākumiem, katrā pilsētā Tiesībsarga jurists apkopos iedzīvotāju, kuri tikuši diskriminēti pēc vecuma, dzimuma, seksuālās orientācija, etniskās vai reliģiskās piederības, iesniegumus.

Aktuālākā informācija par velotūri bildēs un tekstos visa brauciena laikā būs pieejama http://www.lskj.lv, Facebook un http://www.draugiem.lv velotūres domubiedru grupā, kā arī papildus informācija par aktivitātēm pilsētās tik izsūtīta pirms katra pasākuma.

 Ja Tu esi aktīvs un tev ir divritenis, ar ko proti braukt, un tev nav vienaldzīgs skatījums uz dzīvi un sabiedrībā notiekošajiem procesiem, tad PIESAKIES velotūrei! Ja domā, ka nebūs pa spēkam pieveikt visas septiņas pilsētas, tad vari pievienoties kāda konkrēta maršruta „iemīšanā” vai atnākt atbalstīt un piedalīties pilsētā notiekošajās aktivitātēs, kur iegūsi zināšanas par iecietību un satiksi jaukus cilvēkus!

Velotūres laikā tiks apceļotas 7 Latvijas pilsētas Saldus (24.07 - starts!) - Jelgava (24.07) - Rīga (25.07) - Cēsis (27.07) - Ogre (28.07) - Aizkraukle (30.07) - Rēzekne (1.08 - finišs!).Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv