Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 28.maijs  


Cēsu rajona tiesa kā viena no pirmajām Latvijā tiks aprīkota ar video un skaņu ieraksta iekārtām

 

Cēsu rajona tiesa būs viena no pirmajām tiesām Latvijas reģionos, kas tiks aprīkota ar video un skaņu ieraksta iekārtām Tiesu administrācijas (TA) īstenotā Latvijas – Šveices sadarbības programmas individuālā projekta „Tiesu modernizācija Latvijā” ietvaros, un pirmās tiesas sēdes, izmantojot videokonferences un skaņu iekārtas, krimināllietu izskatīšanā Cēsīs varēs notikt jau šogad.

 

Šobrīd tiek apsekotas tiesu sēžu zāles un ieslodzījumu vietas, lai pilnveidotu telekomunikāciju infrastruktūru un sagatavotu tās aprīkošanai ar videokonferenču aparatūru un skaņu ieraksta iekārtām.

 

„Tiesu modernizācijas projekts ir loģisks turpinājums vairāku gadu aktīvam darbam. Vīzija par tiesām, kas ir aprīkotas ar videokonferenču un audio ieraksta aparatūru, radās jau 2007. gadā. Tad arī sākām nepieciešamos priekšdarbus un pilotprojektus, lai pārliecinātos par šādas modernizācijas nepieciešamību. Videokonferenču izmantošana ļaus tiesvedības procesu padarīt lētāku un ātrāku. Turklāt videokonferenču izmantošana tiesvedībā kļuvusi aktuāla ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā,” stāsta TA direktors Edvīns Balševics.

 

Savukārt Cēsu rajona tiesas priekšsēdētāja Dace Blūma norāda: “Videokonferenču un skaņu ieraksta iekārtu uzstādīšana būs labs risinājums tajos gadījumos, kad tiesas sēdes tiek atliktas, jo iedzīvotājiem no pagastiem, kas atrodas 50 līdz 70 km attālumā no Cēsīm, ir problēmas nokļūt līdz tiesai gan satiksmes iespēju, gan naudas trūkuma dēļ. Pateicoties šim jaunajam, modernajam tiesu aprīkojumam, tiesvedības process būs ērtāks gan iedzīvotājiem, gan tiesu darbiniekiem.”

 

Videokonferenci izmantos gadījumos, kad lietas dalībnieks nespēs ierasties tiesā, piemēram, atrodoties ārstniecības iestādē, mājas arestā, citā pilsētā vai valstī. Videokonferences izmantošana tiesās ļaus saīsināt laiku, kas veltāms apsūdzēto sagatavošanai tiesas sēdei, paaugstināsies sabiedrības drošība, kā arī uzlabosies tiesu pieejamība – būtiski samazināsies lietas dalībnieku ceļa izdevumi un patērētais laiks, jo, nepieciešamības gadījumā piedalīties tiesas sēdē būs iespējams tuvākās pilsētas tiesā. Tāpat samazināsies atlikto tiesas sēžu skaits lietas dalībnieku neierašanās dēļ. Būtiski samazināsies nepieciešamība pārvietot jeb konvojēt apcietināto personu no ieslodzījuma vietas uz tiesu.

 

Perspektīvā videokonferences varēs izmantot pārrobežu tiesvedībā, saīsinot tiesvedības procesa laiku un finanšu resursus, jo lietas dalībniekiem nebūs jābrauc uz Latviju, viņi varēs piedalīties tiesas sēdē, atrodoties savā mītnes zemē. Ar videokonferences palīdzību nodrošinās efektīvāku tulku līdzdalību tiesas procesā. Tulks varēs veikt tulkošanu, atrodoties savā darba vietā. Īpaši būtiski tas ir bēgļu lietās, kurās nepieciešamas maz izplatītu valodu tulku dalība.

 

Sākotnēji tiesas izmantos videokonferenču aparatūru kriminālprocesā paskaidrojumu un liecību saņemšanai no personām ieslodzījumu vietās. Pēc normatīvās bāzes atbilstošas papildināšanas, videokonferences ieviesīs arī civilprocesā un administratīvajā procesā.

 

Savukārt tiesas sēžu zāļu aprīkošana ar skaņu ieraksta aparatūru palīdzēs uzlabot tiesas procesa un tiesas sēžu protokolu kvalitāti, kā arī samazināt darba apjomu tiesas dokumentu sagatavošanā. Protokola sagatavošanai nepieciešamais laiks samazināsies no trīs darba dienām līdz 20 minūtēm, un tiesas sēdes skaņu ieraksts jeb protokols lietas dalībniekiem būs pieejams pēc tiesas sēdes beigām daudz ātrāk.

 

Projekta „Tiesu modernizācija Latvijā” ietvaros pilnveidos arī tiesu pieejamību ar jaunajām tehnoloģijām, elektronisko dokumentu apriti, ieviesīs izmaksu kontroles, samazināšanas un pārvaldības procedūras, uzlabos tiesu informācijas un pakalpojumu pieejamību, iekšējās informācijas apriti utt., tādējādi veicinot tiesu darbības efektivitātes paaugstināšana un ļaujot būtiski ietaupīt.

 

Projekta „Tiesu modernizācija Latvijā” īstenošanai tiek izmantots Latvijas – Šveices sadarbības programmas finansējums, ko piešķir Šveices Konfederācijas padome. Projektu īsteno Tiesu administrācija, tā partneri ir Augstākā tiesa un Ieslodzījuma vietu pārvalde. Projekta kopējās izmaksas ir 9 411 765 Šveices franki jeb aptuveni 4,4 miljoni latu. Paredzams, ka projekts tiks pabeigts 2012. gadā.

 

Papildinformācija:

Gatis Tauriņš

Tiesu administrācija

Tel. 67063808, mob. tel. 28303078

gatis.taurins@ta.gov.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv