Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 10.aprīlis   Vārda dienu svin: Anita, Anitra, Zīle
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 28.jūnijs  


Melno gulbju Jāņu dāvana cēsniekiem

Līgo dienā Cēsīs priecīgs notikums – Maija parkā melno gulbju pārim Odīlijai un Zigfrīdam tieši 23.jūnijā izšķīlās šī gada mazuļi – seši jaunie gulbīši. Lepno vecāku rūpīgi pieskatīti un sargāti mazuļi jau peld Maija parka dīķī un priecē parka apmeklētājus.

Arī pagājušajā gadā Odīlijai un Zigfrīdam bija prāvs ģimenes pieaugums, izšķīlās seši mazuļi, kas tagad jau ir izauguši un devušies pasaulē. Cēsu jaunie melnie gulbji tagad ir sastopami kaimiņvalstī Lietuvā Kauņas zoodārzā un Cēsu sadraudzības pilsētā Rokoškos, kā arī privātā zoodārzā Latvijā.

Vēlamies atgādināt, ka mazajiem putnēniem ir nodrošināta īpaša apkope un barošana. Pateicoties Maija parka dārznieces Lauras rūpēm, mazuļi katru dienu tiek baroti ar olas dzeltenumu un vājpiena biezpienu, tādēļ lūgums iedzīvotājiem putnus nebarot. Ja vēlaties palīdzēt, lūdzu atnesiet uz parku maurlociņus, mīkstas pieneņu vai salātu lapiņas un nododiet tās kopējai, lai viņa varētu putniem iedot Jūsu cienastu. maizi un citus miltu izstrādājumus gulbjiem dot nedrīkst, tas kaitē putnu veselībai.

Attēlā:  Odīlijas un Zigfrīda rūpīgi pieskatīti un sargāti jaunie gulbīši dodas pirmajās peldēs.

Sagatavoja

Dace Laiva

Cēsu novada pašvaldības Ainavu arhitekte

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv