Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 11.augusts   Vārda dienu svin: Olga, Zita, Liega, Zigita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2008.gada 28.jūlijs  


Cēsīs aiztur puķu piramīdu bojātājus

Cēsu pilsētā naktī uz pirmdienu, 28.jūliju, pateicoties iedzīvotāju atsaucībai un video novērošanas kamerā fiksētajam materiālam, aizturēti trīs jaunieši, kas Rīgas un Kases ielu krustojumā apgāza uzstādītās ziedu piramīdas.

 

Uz notikuma vietu devās Cēsu pašvaldības policija un netālu no apgāztās ziedu piramīdas, pēc aculiecinieku aprakstītajām pazīmēm, aizturēja trīs 1989.gadā dzimušos jauniešus.

 

Jauniešu asinīs pēc aizturēšanas konstatētas vairāk nekā 2 promiles alkohola. Pēc Cēsu pašvaldības policijas datiem, viens no aizturētajiem jauniešiem ir Cēsu pilsētas iedzīvotājs.

 

Cēsu pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Sviķis stāsta, ka arī šoreiz pateicoties iedzīvotāju ievērībai, tik ātri ir aizturēti nekārtību cēlāji: „Vakarā saņēmām zvanu no Cēsu rajona Valsts policijas pārvaldes, kam par incidentu pastāstīja iedzīvotāji. Apvienojot gan iedzīvotāju teikto, gan video novērošanas kamerās nofiksēto materiālu, tik ātri izdevās aizturēt vainīgās personas.”

 

Kā stāsta puķu piramīdu uzturētāja z/s „Kliģeni” vadītājs Aleksandrs Raubiško, šis vairāk ir morālais kaitējums: „Pēc visiem aprēķiniem, zaudējumi veido aptuveni 300 latus, iekļaujot uzstādīšanu, stādīšanu, kopšanu un laistīšanu, tomēr šis nav tikai materiālais zaudējums - arī morālais, jo ir ieguldīts liels darbs, lai piramīdās esošie augi ir vizuāli pievilcīgi un attaisno nosaukumu.”

 

Cēsu pilsētas dome vērsīsies Cēsu rajona Valsts policijas pārvaldē, lai nodrošinātu bojājumu rezultātā radušos zaudējumu segšanu.

 

Jāpiemin, ka ziedu piramīdas Cēsu pilsētas ielas rotā jau ilgāku laiku. Tās ik gadu uzstāda vasaras sezonā. Viena piramīda ir aptuveni 2 metrus augsta un 2m līdz 1,2 m diametrā plata.

 

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.64121677; 28645386

e-pasts: laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv