Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 25.februāris   Vārda dienu svin: Alma, Annemarija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 28.jūlijs  


Organizācija Kiwanis dāvā skolas somas Cēsu novada skolēniem

Šodien, 28.jūlijā ar Cēsu novada pamatskolu direktoriem un izglītības darbiniekiem tikās starptautiskās organizācijas Kiwanis vadītājs Norvēģijā Malvins Kalhagens (Malvin Kalhagen), lai vienotos par atbalsta programmu Cēsu novada pirmklasniekiem.

 

Kiwanis organizācija 110 Cēsu novada pirmklasniekiem dāvās skolas somas un kancelejas preces 2550 latu vērtībā.

 

Organizācijas Kiwanis pārstāvi uz Cēsu novadu atveda Vaives pagasta ilggadējais sadarbības partneris un atbalstītājs Emīls Bjerke (Emil Bjerke), kurš jau 12 gadus piesaista finansējumu Vaives pagasta skolēnu atbalstam.

 

Līdz šim par Emīla Bjerkes piesaistītajiem līdzekļiem Vaivē iegādāts autobuss skolēnu pārvadāšanai, izremontēts medicīniskās palīdzības punkts un pagasta sociālais dzīvoklis, Līvu pamatskolas ēdnīcā uzstādīts moderns virtuves aprīkojums, sagādāti matrači Cēsu rajona skolām, pansionātiem un slimnīcām. Jau piecus gadus Vaives bērni līdz 14 gadu vecumam saņem Ziemassvētku paciņas, 46 bērni katru mēnesi saņem 10 latus nepieciešamajiem tēriņiem, bet 30 bērni – brīvpusdienas, kā arī realizētas citas atbalsta programmas. Šoreiz Emīls Bjerke atvedis 15 viesus no Norvēģijas, kuri iepazīsies ar Cēsu novada pašvaldību un piedāvās savu atbalstu Vaives bērniem.

 

Starptautiskā organizācija Kiwanis darbojas kopš 1915.gada ar mērķi sniegt atbalstu līdzcilvēkiem. Kiwanis moto ir „Kalpot pasaules bērniem”. Organizācija palīdz dibināt kontaktus, satikt cilvēkus, apmainīties ar idejām, sniegt palīdzību. Malvins Kalhagens atzīst, ka vieglākais palīdzības veids ir vienkārši iedot kādam naudu, bet viņu palīdzība izpaužas kā atbalsts projektu realizēšanā, kontaktu iegūšanā, ideju apmaiņā. „Laiki, kad pasaulē valdīja individuālisms, ir garām. Tagad mums ir jāpalīdz vienam otram padarīt pasauli labāku. To mēs varam darīt dažādos veidos. Kaut vai apmainoties ar kontaktiem un iepazīstot citu vajadzības,” atzīst Kiwanis pārstāvis.

 

Kiwanis organizācija pamatā darbojas Norvēģijā un nu jau arī Latvijā. Savukārt Kiwanis Education projekts tiek realizēts visā Eiropā.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv