Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2019.gada 26.augusts   Vārda dienu svin: Natālija, Tālija, Broņislava, Broņislavs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 28.augusts  


Uz skolu bez raizēm

Tuvojas rudens un kopā ar to nāk arī jaunais mācību gads. Gribētos, lai caur oranži sārtajām un spilgti dzeltenajām koku lapām Cēsīs dzird tikpat košus bērnu smieklus, taču daudzām ģimenēm šis laiks sagādā papildus rūpes. Vecāku pienākums ir sagatavot bērnus skolas gaitām, sekot līdzi mācību procesam un neaizmirst, ka arī brīvo laiku pēc stundām bērniem un jauniešiem vajadzētu pavadīt lietderīgi. Lai atvieglotu morālo un finansiālo slogu, ko uzliek gatavošanās jaunajam mācību gadam, Cēsu pašvaldības aģentūra “Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” augustā un septembrī piedāvā dažādus pakalpojumus un pabalstus ģimenēm, kurās aug skolas vecuma bērni.

 

Izvērtējot katras ģimenes situāciju, ģimenēm ar nepilngadīgiem bērniem ir iespēja saņemt šādus pabalstus:

- vienreizēju pabalstu mācību līdzekļu iegādei skolēniem, kuri mācās vispārizglītojošās vai vidējās profesionālās izglītības iestādēs;

- pabalstu ēdināšanas izdevumu segšanai (t.i., brīvpusdienas);

- pabalstu ceļa izdevumu apmaksai.

 

Cēsu pašvaldības aģentūrā “Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” ir izveidota pakalpojumu nodaļa ģimenēm ar nepilngadīgiem bērniem. Viens no tās galvenajiem uzdevumiem ir nodrošināt profesionālu un kvalitatīvu psiho-sociālo palīdzību sociālo problēmu risināšanā ģimenēm ar nepilngadīgiem bērniem, radot labvēlīgus apstākļus bērnu un jauniešu personības attīstībai, ievērojot viņu individuālās spējas un intereses.

 

Bērnu iesaistīšanās dažādās tematiski izglītojošās un fiziski aktīvās nodarbēs mudina uzņemties atbildību, attīsta pienākuma apziņu, mazina bērnu klaiņošanu un interesi iesaistīties dažādos likumpārkāpumos. Aicinām Cēsu pilsētas ģimenes, kurās ir nepilngadīgi bērni, izmantot kādu no „Cēsu bērnu un jauniešu centra” (Cēsīs, Raunas ielā 2) un/vai „Cēsu pilsētas sporta skolas” (Cēsīs, Piebalgas ielā 18) piedāvātajām aktivitātēm.

 

Lai uzzinātu par iespējām saņemt iepriekš minētos palīdzības veidus, aicinām apmeklēt Cēsu pašvaldības Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūru, kur aģentūras speciālists izvērtēs situāciju un pieņems lēmumu par piemērotāko pakalpojumu un palīdzības veidu katrai ģimenei. Apmeklētājus pieņemam: Cēsīs, Bērzaines ielā 16/18, 2. stāvā, pirmdienās, ceturtdienās 9:00-12:00; 13:00-17:00, otrdienās 10:00-12:00, trešdienās 9:00-12:00; 13:00-18:00. Papildus informāciju iegūsiet arī pa tālruni 64127891.

 

Sabīne Ozoliņa

„Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūras”

Projektu vadītāja

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv