Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 29.maijs   Vārda dienu svin: Maksis, Raivis, Raivo
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 28.augusts  


Projekta „Roku rokā bērna atbalstam” konferencē novērtē Cēsu pieredzi

 

27.augustā Cēsīs notikušās projekta „Roku rokā bērna atbalstam” konferences dalībnieki atzinīgi novērtēja Cēsu izglītības iestāžu pedagogu paveikto nepilngadīgo jauniešu uzraudzības organizēšanā.

 

Konferences dalībnieki atzina, ka cēsnieku izstrādāto datorprogrammu izmantos darbā saziņai starp sadarbības partneriem darbam ar nepilngadīgajiem savās pašvaldībās. Tāpat arī atzinīgi tika novērtēti Cēsu pilsētas pamatskolas pedagogu izstrādātie konspekti vecāku sapulču vadīšanai.

 

Konferencē piedalījās vairāk kā 60 Vidzemes reģiona novadu izglītības, sociālie un policijas darbinieki, kā arī klašu audzinātāji, kuri dalījās pieredzē, kā jaunizveidotajos novados nodrošināt izglītības pakalpojuma saņemšanu un nepilngadīgo jauniešu uzraudzību.

 

Tāpat arī konferencē uzstājās LR Labklājības ministrijas un Valsts policijas pārstāvji. Pieredzē dalījās Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Lolita Kokina un metodiķe Dzintra Kozaka, kā arī Cēsu pašvaldības aģentūras „Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūra” direktore Iveta Sietiņsone.

 

Konferences dalībnieki iepazinās ar datorprogrammu skolēnu pozitīvas un negatīvas uzvedības uzskaitei, diskutēja par aktualitātēm atbalsta sniegšanā bērniem un ģimenēm un par aktualitātēm izglītībā un nepilngadīgo uzraudzībā.

Projekta ietvaros septembrī Cēsu pilsētas pamatskolas pedagogi dalīsies pieredzē ar Cēsu novada izglītības iestāžu pedagogiem par vecāku sapulču vadīšanu, kas tiek organizētas pēc darba grupās principa un izmantojot aktīvās apmācību metodes. Skolēnu vecākiem būs iespēja diskutēt un dalīties pieredzē par bērnu uzvedību un attieksmi.

Tāpat arī projekta ietvaros, uzsākot jaunuzceltā bērnudārza darbību, bērnu vecākiem būs iespēja piedalīties bērnu emocionālās audzināšanas nodarbībās, kuras vadīs projekta laikā šim darbam sagatavotie pedagogi.

Jau ziņots, ka Cēsu novada pašvaldības un LR Labklājības ministrijas finansēta projekta „Roku rokā bērna atbalstam” ietvaros SIA „Digitālās ekonomikas attīstības centrs” speciālisti sadarbībā ar Cēsu pilsētas skolu pedagogiem izstrādājuši datorprogrammu skolēnu pozitīvas un negatīvas uzvedības uzskaitei. Jaunā datorprogramma no š.g. 1.septembra tiks aprobēta Cēsu pilsētas pamatskolas trijās klasēs, un to varēs izmantot arī visas Latvijas skolas, kuras darbojas e-klases vidē.

 

Projekta „Roku rokā bērna atbalstam” mērķis ir nodrošināt maksimāli rezultatīvu mācību darbu, aktualizēt sadarbības partneru – vecāku – bērnu – pedagogu - sociālo darbinieku – policistu - izglītības darbinieku atbildības.

Projekta ietvaros izstrādāta datorprogrammu sadarbības partneru savstarpējai saziņai un uzskaites veidošanai darbam ar ģimenēm problēmu gadījumos, sagatavoti 12 speciālisti bērnu emocionālajā audzināšanā darbam ar pirmsskolas vecuma bērnu ģimenēm, notiks lekcijas pedagogiem un vecākiem par sadarbību, atbildībām, disciplinētību un katram savu pienākumu pildīšanu.

 

Projektā tieši iesaistīti Cēsu pilsētas pamatskolas desmit klašu kolektīvi. Šajās klasēs mācību sasniegumu uzskaitei un saziņai ar vecākiem iegādāti 11 datori, pieslēgts internets. Cēsu pilsētas pamatskolā izremontēta un iekārtota sarunu telpa vecākiem. Skolā ar skolēniem pedagogiem un vecākiem strādās sociālā atbalsta persona un psihologs.

 

Projektu vada Cēsu novada pašvaldības Izglītības nodaļas metodiķe Dzintra Kozaka.

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv