Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 25.februāris   Vārda dienu svin: Alma, Annemarija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2006.gada 28.septembris  


LR Ārlietu ministra Arta Pabrika un Islandes bijušā ārlietu ministra Jona Baldvina Hanibalsona vizīte Cēsīs.

Informāciju sagatavoja Cēsu domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Aija Garoza (t.:4121677, 26029010), foto - Andris Vanadziņš ("Cēsu Vēstis")

 

Šodien Cēsīs viesojās Latvijas Republikas Ārlietu ministrs Artis Pabriks un bijušais Islandes ārlietu ministrs 1991.gadā – Jons Baldvins Hanibalsons.

Savu vizīti Cēsīs viesi uzsāka Cēsu pilsēta ģimnāzijā, kur lielajā zālē tikās ar vairāk nekā 100 skolēniem, CPĢ direktori Guntu Bērziņu, skolotājiem un preses pārstāvjiem, lai diskutētu par Latvijas Republikas ārpolitiku, diplomātiju un Latvijas 15. gadadienu kopš neatkarības iegūšanas.

 

Diskusiju iesāka Artis Pabriks, stāstot par ārpolitikas jautājumu sakārtošanas nozīmi valsts attīstībā, kā arī atcerēdamies 15 gadus neseno pagātni, kad izšķīrās Latvijas valsts liktenis. Aicinādams jauniešus uzdot interesējošus jautājumus, A.Pabriks iepazīstināja auditoriju ar īpašo viesi no Islandes - bijušo Islandes ārlietu ministru 1991.gadā – Jonu Baldvinu Hanibalsonu. Jāatgādina, ka Islandes Republika bija pirmā ārvalsts, kas 1991.gada 22.augustā atzina Latvijas neatkarības atjaunošanu.

Skolēni ar viesiem diskutēja par tādiem jautājumiem kā mazo valstu ietekme pasaules politikā, to loma un attīstība, kā arī nepieminēta nepalika Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas kandidatūra ANO ģenerālsekretāres amatam.

Savukārt Jons Baldvins Hanibalsons izteica patiesu prieku un apbrīnu par Latvijas Republikas straujo attīstību pēdējo 15 gadu laikā kopš neatkarības atgūšanas. Tas ir salīdzinoši straujš un daudzsološs rādītājs citu valstu starpā, kuru attīstība prasījusi vairākus gadu desmitus vai pat gadu simtus. „Ar šādu tendenci,”- piebilda J.B.Hanibalsons, - „pāris gadu laikā Latvijai ir iespēja savā attīstībā apsteigt ne mazums centrālās Eiropas valstu”.

Interesanti - J.B.Hanibalsons arī atklāja, ka pētot savas dzimtas saknes, uzzinājis par saviem senčiem 44 paaudžu tālā pagātnē. Izrādās, atklājies, ka no 10. līdz 11. gadsimtam Hanibalsona senči – vikingi dzīvojuši Kūrlandē (Kurzemē).

 

Pēc diskusijas ar skolēniem, viesi devās pusdienās, kur tikās ar Cēsu rajona Padomes priekšsēdētāju Andri Neimani un Cēsu domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāju Aiju Garozu. Neformālā gaisotnē tika runāts par Cēsu pilsētas un rajona ārvalstu sadraudzības pilsētu daudzveidību, sadarbības sfērām un starptautisko attiecību attīstību.

Pēc pusdienām A.Pabriks un J.B.Hanibalsons devās uz Vidzemes reģionālo radiostaciju „Radio3”, kur notika intervija.

 

Jons Baldvins Hanibalsons jaunībā studējis ekonomiku, vēsturi un konstitucionālās tiesības Edinburgas universitātē, iegūstot humanitāro zinātņu maģistra grādu, pēc tam papildinājies Stokholmas, Islandes un Harvarda universitātē. Strādājis par skolotāju un žurnālistu, bijis Islandes lielākā dienas laikraksta galvenais redaktors. Studiju laikā strādājis arī uz zvejas kuģiem, lai nopelnītu naudu mācībām. 1982. gadā pirmoreiz ievēlēts parlamentā. No 1984. līdz 1996. gadam vadījis Islandes Sociāldemokrātu partiju. No 1987. līdz 1988. gadam bijis finanšu, no 1988. līdz 1995. gadam Islandes ārlietu ministrs. No 1998. līdz 2002. gadam vēstnieks ASV. Kopš pērnā gada Islandes vēstnieks Somijā. Būdams Islandes ārlietu ministrs, ar savu enerģisko bezkompromisa nostāju sekmējis vēsturisko lēmumu, ar kuru mazā Islande pirmā 1991. gada augustā atzina Latvijas, Lietuvas un Igaunijas atjaunoto valstisko neatkarību.

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv