Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 11.augusts   Vārda dienu svin: Olga, Zita, Liega, Zigita
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 28.septembris  


27.septembrī ar seno petrolejas lukturu aizdegšanu Baznīcas laukumā aizsākās jauna Cēsu tradīcija

27.septembrī plkst. 19.30 Baznīcas laukumā pie M.Jansona skulptūras „Gadsimtiem ejot” ar triju seno lukturu aizdegšanas ceremoniju, atzīmējot Starptautisko tūrisma dienu, tika aizsākta jauna, ilglaicīga tradīcija Cēsu vecpilsētā - seno lukturu iedegšana vakaros.

 

Lukturu aizdegšanas ceremoniju vērot bija ieradies prāvs skatītāju pulks. Atklāšanas uzrunā pilsētas mērs Gints Šķenders aicināja cēsniekus kopt šo tradīciju un izteica vēlmi, ka tā izskanēs arī ārpus Cēsīm.

 

Arī turpmāk šis 15 minūšu šovs sāksies ar īpaša skaņdarba atskaņojumu, kuru dzirdot pilsētā cēsniekiem būs divarpus minūtes laika, lai dotos skatīties lukturu iedegšanu Baznīcas laukumā. Lukturus aizdegs senā tērpā tērpies lukturu dedzinātājs.

 

Nākamo reizi lukturu aizdegšana notiks 14.decembrī līdz ar pilsētas egles aizdegšanu Vienības laukumā.

 

Balstoties uz senām fotogrāfijām, metālmākslinieks Jānis Martinsons izveidojis 3 petrolejas lukturus, kuri ar Cēsu Sv.Jāņa baznīcas lauku draudzes laipnu atbalstu ir uzstādīti Baznīcas laukumā.

 

Galvenais rezultāts ir paliekoša tradīcija, kas raksturīga Cēsīm. Tradīcija, kas vairos piederības sajūtu Cēsīm un radīs lepnumu par savu pilsētu.

 

Šāda tradīcija ir unikāla ne tikai Latvijā. Līdz šim Baltijas valstīs šāda pieredze, kas saistīta ar reāli funkcionējošu petrolejas lukturu publisku iedegšanu, vēl nav apgūta.

 

Šī iecere realizēta ar Cēsu pilsētas domes un Nīderlandes apvienības kopīgi rīkotā projektu konkursa „Idejas īstenojas” un Renāra Sproģa finansiālu atbalstu.

 

 

Informāciju sagatavoja

Laura Zauere

Cēsu pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

T.:64121677, 28645386

laura.zauere@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv