Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2019.gada 26.augusts   Vārda dienu svin: Natālija, Tālija, Broņislava, Broņislavs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 28.septembris  


Ievēlēta Cēsu novada vēlēšanu komisija

Ceturtdien, 24.septembrī Cēsu novada domes deputāti ievēlēja jaunu Cēsu novada vēlēšanu komisiju deviņu cilvēku sastāvā.

 

Jauna Cēsu novada vēlēšanu komisija tika izveidota saskaņā ar Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisiju un vēlēšanu iecirkņu komisiju likuma prasībām, kas nosaka, ka vēlēšanu komisija darbojas visu attiecīgās domes pilnvaru laiku un likuma “Par pašvaldībām” prasībām, kas nosaka, ka dome ievēl komisijas sastāvu.

 

Līdz ar lēmuma pieņemšanu, spēku zaudēja š.g. 1.jūlijā pieņemtais Cēsu novada domes lēmums, kas uz Cēsu novada pašvaldības vēlēšanām izveidoto komisiju noteica kā Cēsu novada vēlēšanu komisiju. Šādu deputātu lēmumu neapstirpināja Centrālā vēlēšanu komisija un noteica, ka Cēsu novadā jāorganizē atklāts konkurss un vēlēšanu komisijas sastāva vēlēšanas.

 

Uz Cēsu novada vēlēšanu komisijas sastāvu bija pieteikušies 12 pretendenti, kuri visi atbilda likuma prasībām. Aizklātās vēlēšanās Cēsu novada domes deputāti ievēlēja deviņus vēlēšanu komisijas locekļus: Aivaru Ābolu, Sandru Ratniku, Daci Ošiņu, Gloriju Zaļaiskalnu, Viktoru Jemeļjanovu, Aināru Gulbi, Andri Mikālu, Balvu Sirmo un Daci Zariņu.

 

Republikas pilsētu un novadu vēlēšanu komisijas nodrošina Saeimas vēlēšanu, Eiropas Parlamenta vēlēšanu un attiecīgās domes vēlēšanu, kā arī likumā paredzētajos gadījumos - tautas nobalsošanas sagatavošanu un sarīkošanu.

 

Saeimas vēlēšanu, Eiropas Parlamenta vēlēšanu, tautas nobalsošanas, kā arī republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu sagatavošanai katrā republikas pilsētā un novadā no vēlētājiem tiek izveidota attiecīgi republikas pilsētas vēlēšanu komisija un novada vēlēšanu komisija 7-15 locekļu sastāvā. Vēlēšanu komisijas locekļu skaitu nosaka attiecīgā dome.

 

 

Informāciju sagatavoja

Cēsu novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Ieva Karlsberga

t. 64121677; 26469249

ieva.karlsberga@dome.cesis.lv

www.cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv