Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 28.septembris  


Atjauno apgaismojuma līnijas

 

  Ielu rekonstrukciju projekti paredz arī apgaismojuma līniju atjaunošanu. Tādējādi šogad apgaismojums modernizēts Cīrulīšu un Valmieras ielās. Būvdarbi vēl turpinās Gaujas ielā posmā no Palasta ielas līdz Lauku ielai un Līgatnes ielā posmā no Gaujas ielas līdz Mednieku ielai. Minētajos ielu posmos apgaismojuma atjaunošana notiek ar Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu.

  Vairākās ielās apgaismojuma līnijas rekonstruējam posmos kur darbus veic valsts akciju sabiedrību „Latvenergo”. Sakārtojot komercuzskaiti un zemsprieguma tīklu pilsētā „Latvenergo” izbūvē kabeļu līnijas, paralēli pašvaldība modernizē apgaismojuma tīklus. Vēl šogad darbi tiks veikti Palasta ielā posmā no Gaujas ielas līdz Bērzaines ielai. Šeit paredzēts uzstādīt pie māju sienām stiprinātas vecpilsētas laternas, bet apgaismojuma balsti tiks novākti, uzlabojot arī satiksmes drošību šajā šaurajā ielas posmā. Vēl apgaismojums tiks atjaunots Lielajā Līvu, Lielajā un Mazajā Kalēju ielās un Mazajā Katrīnas ielā. Trešais ielu posms, kur vēl šogad paredzēts uzlabot apgaismojumu ir Kovārņu, Cepļa, Alkšņu un Smilšu ielas. Ir izstrādāts projekts arī Gaujas ielas apgaismojuma rekonstrukcijai līdz pat Gaujas tiltam un kad būs finansējums, šo projektu īstenosim.

Vēl šogad jaunu apgaismojuma līniju paredzēts izbūvēt Saules ielā posmā no Vaives ielas līdz Piebalgas ielai. Savukārt nākošajā gadā krietni gaišāka kļūs Jāņa Poruka iela, jo līdz ar tās rekonstrukciju tiks atjaunots arī apgaismojums.

  Kaut arī apgaismojuma līniju kopgarums ik gadu palielinās, elektroenerģijas patēriņš pat samazinās, jo pilsētas lielākajā daļā darbojas datorizēta apgaismojuma tīklu vadības sistēma. Apgaismojuma režīms šoruden būs šāds - vakaros, līdz ar tumsas iestāšanos, laternas tiks iedegtas un gaišs būs līdz pat vieniem naktī. Nakts stundās būs ekonomiskais režīms, pamatā izgaismojot pilsētas centru, nozīmīgākos krustojumus, gājēju pārejas. No rīta visas laternas tiek iedegtas 5.30, lai sētnieki var sakopt ietves un iedzīvotāji droši nokļūt darba un mācību vietās.  

 

Igors Mercs

Cēsu novada pašvaldības Komunālās nodaļas vadītājs

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv