Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 6.aprīlis   Vārda dienu svin: Dzinta, Zinta, Vīlips, Filips
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 28.septembris  


Svarīgu notikumu nedēļa

Gints Šķenders,

 Cēsu novada domes priekšsēdētājs

 

Sestdien, 2.oktobrī svarīgs notikums valsts dzīvē - 10.Saeimas vēlēšanas. Es aicinu novada iedzīvotājus būt aktīviem un doties uz vēlēšanu iecirkņiem. Iespēja dot vērtējumu politiķu darbībai un paust savu vēlmi un nostāju par to, kādu gribam redzēt Latviju turpmāk, mums ir tikai reizi četros gados un tā noteikti jāizmanto. Gribētos cerēt, ka arī pēc vēlēšanām iedzīvotāji aktīvi piedalīsies valstisku jautājumu risināšanā, lai politiķi nezaudētu saikni ar reālo dzīvi. Pašvaldībā regulāri saņemam gan rakstiskus, gan mutiskus iedzīvotāju ierosinājumus, ieteikumus, arī kritiku, un šie viedokļi mums ir ļoti svarīgi.

  Pēc vēlēšanām, 3.oktobrī ir vēl viens svarīgs notikums – Skolotāju diena. Mēs zinām to, ka Cēsu novadā strādā lieliski skolotāji un, pateicoties viņiem, skolās mācās gudri un zinātkāri  bērni. No sirds sveicu skolotājus profesionālajos svētkos un varu droši solīt, ka izglītība bija un būs novada pašvaldības prioritāte.

   Diemžēl jāmin arī par nepatīkamām lietām. Ir iekavējusies vairāku projektu īstenošana – 3.bērnudārza remonts, pašvaldības ēku siltināšana, ielu rekonstrukcija. Protams, būvniekiem, kas nepilda saistības, piemērosim līgumos paredzētās sankcijas, taču svarīgāk ir nevis sodīt, bet panākt, lai darbi raiti virzītos uz priekšu un tiktu pēc iespējas ātrāk pabeigti. Domāju, ka valsts iepirkuma konkursu sistēmā ir nepieciešamas korekcijas, lai būvuzņēmēji, kas nespēja korekti pildīt saistības, turpmāk nevarētu pretendēt uz pašvaldības pasūtījumiem Cēsu novadā.

  Oktobrī darbu pašvaldībā uzsāks siltuma apgādes jautājumu speciālists. Tādējādi namu apsaimniekotāji un iedzīvotāji varēs saņemt profesionālu palīdzību šajā svarīgajā jautājumā. Vēlreiz aicinu iedzīvotājus izmantot iespēju saņemt ievērojamu Eiropas Savienības finansējumu un pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu māju siltināšanai. Visu nepieciešamo informāciju namu vecākie var saņemt pašvaldībā.

  Visai daudz pārpratumu bija saistībā ar Nekustamā īpašuma nodokļa administrēšanu. Diemžēl, ne visi īpašnieki ir sakārtojuši savu īpašumu dokumentāciju un nākas atklāt gan nereģistrētus uzbūvētus objektus, gan sen nojauktus, bet vēl reģistrētus objektus. Pārpratumus atrisināsim, taču sarežģītāk ir gadījumos, kad kaimiņiem īpašuma lietās ir ieildzis strīds. Pašvaldība nelems par labu vienai vai otrai strīdā iesaistītajai pusei. Ja kaimiņi nespēj vienoties, jāsniedz prasība tiesā un tas var būt ļoti ilgs un arī dārgs process. Tāpēc šādās situācijas es tomēr ieteiktu pārvarēt aizvainojumu, nosēsties pie galda, rast kompromisu un vienoties.

 Un noslēgumā laba ziņa. Atsākusies virzība Kultūras centra rekonstrukcijas projekta īstenošanā. Septembra vidū tika atvērti pretendentu piedāvājumi iepirkumam  „Vidzemes mūzikas un kultūras centra izbūve, rekonstruējot ēku Raunas ielā 12, Cēsīs”. Tehniskos un finanšu piedāvājumus iesniedza – SIA ``RE & RE``, SIA ``SKONTO Būve``, A/S ``UPB``, SIA ``Arčers``. Iepirkuma komisija ir uzsākusi iesniegto piedāvājumu vērtēšanu.

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv