Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.jūlijs   Vārda dienu svin: Lauma, Ilvars, Halina
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 28.septembris  


1.oktobrī Miķeļi Pils dārzā

1.oktobrī plkst.12:00 Pils dārzā ikviens mīļi aicināts uz Miķeļu svinēšanu, lai kopīgi ar dziesmām, rotaļām un darbiņiem pavadītu vasaru un gājputnus. Lai apņēmīgi un darbīgi ieietu rudenī, godinot jauno rudens ražu.

Līdzi jāņem priecīgs noskaņojums, visas ģimenes kopīgi sarūpēts Miķeļu gadatirgus grozs ar āboliem, burkāniem un citiem rudens kārumiem. Var nākt arī ar mazām interesanti noformētām ievārījumu, medus, sēņu burciņām, zāļu tēju saišķīšiem, pašceptām kūkām, pīrāgiem, raušiem. Iespēja vienam izdomāt, kas piederas lielajam rudens maiņu gadatirgum un veselībai ziemā! Turklāt nauda vajadzīga nebūs, bet izdoma un mainīšanās prieks ar citiem – tas gan! Tirgošanās un mainīšanās notiks prece pret preci!

Cēsu pils dārzā kopā ar jautro tirdziņu darbosies arī Saules skolas radošā pedagoģe Baiba Mennika un muzikanti Inese un Kristaps Gaiļi.

Pasākuma norise:

12:00 – 12:30 Kopīga sadancošana un sadziedāšanās

12:30 – 13:00          Rudens putnu gatavošana no salmiem, siena un dzijas (lūdzu, līdzi dziju un šķēres)

13:00 – 13:15          Putnu izstāde un rotaļas ap tiem

13:15 – 14:00          Kopīgs svētku mielasts (lūdzu, līdzi groziņš kopīgām pusdienām, piemēram, pīrāgi, salāti, maizīte. Veikala plauktos atstāsim konfektes, čipšus, kolu...), tirgus laukuma iekārtošana (katrai ģimenei līdzi sedziņa kur izlikt savu tirgus preci)

14:00 – 15:30          Miķeļu gadatirgus atklāšana, savu preču slavēšana un lielīšana, tirgošanās mainoties. Priecīga došanās mājup ar laimīgi nogurušiem bērniem un pilniem groziem.

 

Ieejas maksa 0,50Ls

Organizē Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs "Kaste" sadarbībā ar Cēsu Kultūras un Tūrisma centru. Atbalsta Cēsu pilsētas dome

*Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe” uzsācis realizēt projektu „Folkloras skola ģimenēm”, pirmais pasākums notika jau vasaras sākumā, kad ikviens cēsnieks varēja apgūt Vasaras saulgriežu svinēšanas prasmes. Nu, pēc vasaras brīvlaika, „Folkloras skola ģimenēm” atsāk darbību, un līdz decembra beigām būs iespēja piedalīties piecās dažādās ar tradicionālo kultūru saistītās nodarbībās. Vecākiem, bērniem, pirmskolas un sākumskolas skolotājiem būs iespēja izzināt, kā dažādas tradicionālās kultūras formas izmantot mūsdienās, bērna audzināšanā, dzīves pamatvērtību izprašanā, ģimenes stiprināšanā un kopīgu svētku svinēšanā. Ar Miķeļu svinēšanu atsākas Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe” pasākumi cikls.

Sīkāka informācija 
Inese Roze
29199870

           

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv