Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 28.septembris  


Konkurss par kultūrvēsturisko tūrisma maršrutu izveidi

Cēsu iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties kultūrvēsturisko tūrisma maršrutu izveidē, apzinot Cēsu interesantās vietas ar savdabīgu kultūras un vēstures mantojumu.

 

Lai pulcētu kopā kultūrvēstures interesentus un bagātinātu Cēsu viesu zināšanas un gūtos ceļojuma iespaidus, pašvaldības aģentūra „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” izsludina konkursu vietējiem iedzīvotājiem par jaunu kultūrvēsturisko maršrutu izstrādi. Cēsīs ir vēl daudz interesantu vietu, par kurām nav apkopta informācija, padarot to viegli pieejamu tūristiem. Bieži vien esam patiesi pārsteigti, uzzinot līdz šim maz zināmus faktus par to, kādi vēsturiski notikumi norisinājušies vai kādi pasaules slavu guvuši cilvēki uzauguši mūsu apkārtnē. Interesanti kājāmgājēju maršruti pilsētas viesiem varētu tikt piedāvāti gan pa agrākām kino tapšanas vietām, bijušām skolām, Cēsu muižām, ievērojamu mūziķu un mākslinieku darba vietām, koka arhitektūras, padomju mantojuma vietām u.c.

 

Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs ļoti pozitīvi novērtē līdzšinējo sadarbību ar pilsētas iedzīvotājiem ceļotāju viesmīlīgā uzņemšanā, iepazīstinot viesus ar Cēsu kultūrvēsturi. Līdz šim lielu interesei ir izpelnījušies ikgadējie gidu kursi, pēc jauniešu iniciatīvas izveidots jauns kājnieku maršruts „Ielu pastkartes”, un īpaši iemīļoti ir bijuši Cēsu Vecpilsētas māju stāsti, kad durvis garāmgājējiem vēra vaļā parasti slēgtās senās ēkas vecpilsētā.

 

Lai ar iedzīvotāju līdzdalību varētu attīstīt šo savdabīgo tūrisma piedāvājumu, Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs aicina iedzīvotājus iesaistīties vēstures liecību izpētē un piedāvāt interesantas un izzinošas takas Cēsu viesiem. Atbalstu pētniecībā labprāt sniegs novada bibliotēkas un muzeja darbinieki. Konkursā iesniegtie maršruti kopā ar to autoriem tiks pēc nepieciešamības papildināti un iekļauti Cēsu tūrisma materiālos, veidojot jaunu piedāvājumu ārpus tradicionāliem tūrisma maršrutiem. Papildus punktus vērtēšanā iegūs tie pieteikumi, kuri tiks iesniegti digitālā veidā, iekļaujot pašu veidotus audio, foto un video materiālus.

 

Ar AS Tallink Grupp atbalstu galvenā balva konkursa uzvarētājam būs brauciens četriem cilvēkiem ar Tallink kuģi uz Stokholmu. Pārējie konkursa dalībnieki iegūs pārsteiguma balvas no Cēsu Alus, Žagarkalna, Ozolkalna un citiem Cēsu uzņēmējiem. Popularizējot izstrādātos tūrisma maršrutus, Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs visos materiālos norādīs maršruta autoru vārdus.

 

Konkursa nolikums un pieteikuma anketa pieejami mājas lapā www.turisms.cesis.lv un Cēsu Tūrisma informācijas centrā (Pils laukums 9). Pieteikumi iesniedzami līdz 2011.gada 4.novembrim Cēsu Tūrisma informācijas centrā. Uzvarētāji tiks paziņoti un apbalvoti 18.novembrī Cēsu Jaunajā pilī.

 

Informāciju sagatavoja:

Ilona Asare

Projektu vadītāja
P/a "Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs"
Baznīcas laukums 1, Cēsis
Tel. 64127755, 27878275
Ilona.Asare@cesis.lvAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv