Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Svētdiena, 2020.gada 5.aprīlis   Vārda dienu svin: Vija, Vidaga, Aivija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2011.gada 28.oktobris  


Dakteris Trusis māca bērniem kā rūpēties par veselīgiem zobiem

Cēsu pilsētas  3. pirmsskolas izglītības iestādes   medicīnas māsa Iveta Šilinska sadarbībā ar Ziemeļaustrumu Latvijas Mutes veselības centra zobu higienisti Ilvitu Lancmani veselības dienu ietvaros ar bērniem   pārrunāja   uztura nozīmi   vispārējā  un  zobu veselībā. Medicīnas māsa Iveta  Šilinska  sagatavoja bērniem izglītojošu materiālu par veselīgu uzturu un  cienastu katrai grupai- dārzeņu, augļu plati.    Vecāku stendos ģimenei pieejams saistošs un interesants materiāls  par veselīga uztura nozīmi.

Bērni noskatījās multiplikācijas filmu „Daktera Truša pasaules tūre”, kurā vienīgais zobārsts pasaulē -Trusis , stāstīja un mācīja bērniem rūpēties par savu zobu veselību. Pēc filmiņas noskatīšanās  bērni kopā ar higienisti devās uz grupām praktiski mācīties  zobu tīrīšanas tehniku.

Cēsu 3.pirmsskolas izglītības iestādes  sadarbība ar  un Ziemeļaustrumu Latvijas  Mutes  veselības centra zobu higienistiem  ilgst vairākus gadus. Pēc speciālistu novērojumiem ir manāma bērnu iemaņu izaugsme zobu tīrīšanā, mutes dobuma kopšanā un izpratnē par veselīgu uzturu ikdienā.

Informāciju sagatavoja

Medicīnas māsa: Iveta Šilinska un zobu higiēniste  Ilvita LancmaneAtpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv