Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 28.oktobris  


Siltumtrašu izbūve un rekonstrukcija Cēsīs ir pabeigta.

 

26.09.2012. tika pieņemtas ekspluatācijā projekta Nr.PCS/3.5.2.1.0/10/02/014 „Maģistrālās siltumtrases rekonstrukcija posmā no TK-19 līdz TK-21 un atsevišķu posmu jaunbūve katlu mājā Rūpniecības ielā 13a un E.Veidenbauma ielā līdz zemes gabalam Zeltkalna ielā 2a, Cēsīs, Cēsu novadā”  aktivitāšu ietvaros izbūvētās un rekonstruētās siltumtrases.

Kopējais rekonstruēto un izbūvēto siltumtrašu garums ir 1584 m.

Projekta ieviešanas rezultātā ir paaugstināta siltumapgādes sistēmu energoefektivitāte: ir samazināti siltuma zudumi siltumapgādes pārvades sistēmā, tai skaitā samazināta CO2 emisija, līdz ar to ir nodrošināta Cēsu pilsētas siltumapgādes sistēmas atsevišķu posmu atbilstība Eiropas Savienības vides aizsardzības prasībām, paaugstināta Cēsu pilsētas iedzīvotāju dzīves kvalitāte, attīstot videi draudzīgas infrastruktūras pieejamību pašvaldības teritorijā.

Projekta realizācijas rezultātā Rūpniecības ielas 13a katlu mājas siltumtrasēm siltuma zudumi samazināsies līdz apmēram 21%, jeb par 3812 MWh gadā, pie kam šis samazinājums saglabāsies visu cauruļvadu darbības laiku (30-50 gadus). Tas ļaus ietaupīt ~457 tūkstošus m3 dabasgāzes un samazināt CO2 emisiju par ~1006 tonnām gadā, samazinot CO2 kvotu deficītu.

Projekta ietvaros būvdarbus veica SIA „Mesako” par kopējo summu (bez PVN) LVL 467 297,42. Minētā līguma ietvaros rekonstruēja visvairāk nolietotos trašu posmus, kuriem bija vislielākie siltuma zudumi, un kuros visbiežāk notika avārijas. Trases rekonstruēja un izbūvēja no rūpnieciski izolētām caurulēm ar difūzijas barjeru. Cauruļvadi ir aprīkoti ar signalizācijas vadiem, kas dod iespēju noteikt iespējamās avārijas un to atrašanās vietu ekspluatācijas laikā.

Projektu līdzfinansēja  Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv