Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 18.februāris   Vārda dienu svin: Kora, Kintija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 28.decembris  


Nozīmīgākie darbi Cēsu Centrālajā bibliotēkā 2009.gadā

 

Aprīlis

Bibliotēku nakts Cēsīs – pirmoreiz Cēsīs un Latvijā tādā mērogā organizēts pasākums, kad bibliotēka bija atvērta līdz pusnaktij, lasītājiem bija iespēja apmeklēt visdažādākos pasākumus – no tikšanās ar rakstniekiem līdz galda spēļu spēlēšanai, tēju degustācijai, spoku stāstu stāstīšanai, dalībai dažādos konkursos. Bērnu literatūras nodaļā lielu atsaucību guva atraktīvā spēle „Meklējam spoku” ar jauno stāstnieku piedalīšanos. Tie bija svētki gan mums gan mūsu apmeklētājiem, bibliotēku varējām parādīt neierastāk un savādāk.

 

Septembris

Lasītāju apkalpošanā nozīmīga bija skolu bibliotēku pievienošanās mūsu kopkatalogam. Pieaudzis bibliotēkas attālināto pakalpojumu klāsts: ar interneta palīdzību lasītājiem ir iespēja apskatīties, kurā bibliotēkā ir nepieciešamā grāmata, grāmatas var rezervēt, pagarināt to lietošanas termiņus, neatnākot uz bibliotēku. Pašlaik bibliotēkas elektroniskajā kopkatalogā var redzēt reģiona 30 pašvaldību un 17 skolu bibliotēku katalogus.

Arvien pieaugošais Dzejas dienu pasākamu apmeklētāju skaits liecina par to, ka arī turpmāk būtu jāorganizē vairāki pasākumi, kas ir adresēti atšķirīgai auditorijai. Nozīmīgi, ka šogad Cēsīs apstājās Starptautiskā Dzejas brauciena autobuss, pie mums viesojās un savus darbus oriģinālvalodā lasīja dzejnieki Vilja-Tūlija Huotarinena un Ville Hitonens no Somijas, Andra Tēde un (:)kivisildniks no Igaunijas, Anna Auziņa un Jānis Elsbergs no Latvijas, pasākumā piedalījās mūziķis – igauņu ģitārists Tīts Petersons; to vadīja dzejnieks, tulkotājs Guntars Godiņš.

 

Oktobris

Oktobrī Cēsu Centrālajai bibliotēkai 90 gadu jubileja. Kaut gan dzimšanas dienas svinības pārceltas uz nākošo gadu, visu gadu rūpīgi strādāts pie bibliotēkas vēstures pētīšanas: vākti un apkopoti dažādi materiāli, jau vairāk kā gadu katru mēnesi laikraksta „Druva” pielikumā „Novadnieks” publicēti raksti par bibliotēkas vēsturi, top grāmata.  

 

Novembris

Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā gada nogalē četrās Ziemassvētku gaidīšanas pēcpusdienās bibliotēkas darbinieki kopā ar jaunāko klašu bērniem lasīja grāmatu „Ziemassvētki Mēnesciemā”, klausījās dziesmas, pārrunāja Ziemassvētku tradīcijas, gatavoja apsveikumus, rotājumus – telpām un eglītei. Tiek realizēta iecere – bērniem dažādos veidos parādīt, ka bibliotēka ir vieta, kur interesanti pavadīt laiku ne tikai lasot grāmatas, meklējot informāciju un spēlējot datorspēles, bet arī pilnveidojot sociālās prasmes klausīšanās, stāstīšanas un radošās izdomas procesā.

 

Decembris

Cēsu Centrālās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā uzsākta sadarbība ar klubu „Saules Zootropi”, kur reizi nedēļā bērni piedalās sarunās par fantastikas literatūras tēliem.

 

Visa gada garumā

Cēsu Centrālās bibliotēkas kolektīvs priecājas, ka aug bibliotēkas apmeklētāju skaits, kas liecina par to, ka mūsu darbs ir vajadzīgs, ka neskatoties uz ekonomisko situāciju, tomēr esam saglabājuši visus sniegtos pakalpojumus, ka bibliotēkas krājums regulāri papildinās ar jaunām grāmatām un periodiskajiem izdevumiem, lietotājiem pieejams gan bezvadu, gan bezmaksas internets, turpinām organizēt tikšanās ar rakstniekiem, ka ir bijuši veiksmīgi projekti un izdevies piesaistīt papildus finansējumu, ka bibliotēkas kolektīvs turpina darbu, domājot par to, kā uzlabot pakalpojumu kvalitāti un daudzveidību nākošajā gadā.

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv