Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 2.jūlijs   Vārda dienu svin: Lauma, Ilvars, Halina
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 28.decembris  


Bāriņtiesā aizvadīts pārmaiņu gads

Aizvadītais 2009.gads ir bijis lielu pārmaiņu laiks arī bāriņtiesām. Pirms administratīvi teritoriālās reformas Latvijā bija 510 bāriņtiesas, bet pēc 2009.gada 30.septembra Latvijā darbojas 109 novadu un 9 pilsētu bāriņtiesas.

          Ar 2009.gada 30.septembri savu darbību beidza Cēsu pilsētas bāriņtiesa un Vaives pagasta bāriņtiesa, un ar 2009.gada 1.oktobri darbu uzsāka jaunievēlētā Cēsu novada bāriņtiesa, kuras darbības teritorija ir Cēsu novada pašvaldības administratīvā teritorija.

Bāriņtiesas darbinieku darbs ir sarežģīts un emocionāli grūts, jo tiek risinātas cilvēku problēmas, tiek lemti cilvēku likteņi. Uz bāriņtiesu attiecas viss, kas saistīts ar bērniem vai personām, kuras atstātas likteņa varā, vai nespēj par sevi parūpēties. Un bāriņtiesai sadarbībā ar citām institūcijām – sociālās palīdzības, izglītības un veselības aprūpes iestādēm, policiju, tiesām, prokuratūru u.c. – jānodrošina bērnu un rīcībnespējīgo personu tiesisko un mantisko interešu aizsardzība.

Diemžēl jāatzīmē, ka, līdz ar ekonomisko lejupslīdi, pēdējos divos gados ir pieaudzis bāriņtiesā pieņemto lēmumu skaits. Ir radusies arī jauna lietu kategorija, kuru var nosaukt par pārrobežu lietām, kad viens no vecākiem, neinformējot otru, kopā ar bērnu dodas uz citu valsti vai no tās ierodas Latvijā.

Mēs visi labi saprotam, ka bērni ir mūsu turpinājums un nākotne, kuriem jāpalīdz izaugt laimīgiem. Vecāki to arī dara ar mīlestību un pienākuma apziņu, tomēr mūsu sarežģītā šodiena, daļai vecāku atņem spēku veikt šo misiju. Daudzi bērnu vecāki spiesti doties darba meklējumos ārpus Latvijas un bērni, ar bāriņtiesas starpniecību, tiek nodoti citu personu aprūpē.  

Neraugoties uz problēmu smago psiholoģisko aspektu, uzskatu, ka bāriņtiesa pēc labākās sirdsapziņas ir pildījusi savas funkcijas – ir labi tikusi galā ar aizgādības, aizgādnības, aizbildnības, adopcijas, bērnu personisko un mantisko tiesību aizstāvības jautājumiem,  mantojumu lietu kārtošanu un mantojumu aizsardzību.

Izsaku  pateicību visiem bijušajiem un pašreizējiem bāriņtiesas darbiniekiem, jo katrs no viņiem, pildot savus pienākumus, atdeva un atdod daļiņu no sevis, jo mūsu darbs ir saistīts ar palīdzības sniegšanu visiem, kuri objektīvu un subjektīvu iemeslu dēļ nevar paši sev palīdzēt.

Jaunajā gadā novēlu ne tikai Cēsu novada bāriņtiesai, bet visām mūsu Valsts bāriņtiesām- mazāk darba. Bet tiem, kas šobrīd ir darba meklējumos- atrast darbu tepat Latvijā. Tas būs labs rādītājs tam, ka situācija valstī sāk uzlaboties, ka cilvēkiem nav jādodas projām no mājām un bērniem, ka vecāki paši spēj parūpēties par saviem bērniem, spēj paši pārstāvēt savu bērnu intereses, ka ģimenēs valda miers un saticība, un domstarpības starp ģimenes locekļiem nav jārisina ar valsts un pašvaldību iestāžu starpniecību.

Lai mums visiem labs Jaunais gads!

Cēsu novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Velga Ķeviņa

 

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv