Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 29.maijs   Vārda dienu svin: Maksis, Raivis, Raivo
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2009.gada 28.decembris  


Stipendiāti strādā kārtīgi

Anita Bukeja

Komunālās nodaļas komunālinženiere

 

   Šogad 15.septembrī Cēsu novada pašvaldība sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru  uzsāka Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta „Darba praktizēšanas pasākumu nodrošināšana pašvaldībās darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai ” īstenošanu, lai atbalstītu bezdarbniekus, kuri vairs nesaņem bezdarbnieka pabalstu un palikuši bez iztikas līdzekļiem. Cilvēki, kas iesaistījās šajā programmā, par savu darbu mēnesī saņem 100 latus un šī summa netiek aplikta ar nodokļiem.

  Sākumā nodrošinājām darbu 86 strādājošajiem, bet no 2.novembra to skaits palielinājās līdz 124. Lielākā daļa stipendiātu strādā pašvaldības Komunālās nodaļas vadībā, daļa veic Izglītības nodaļas, Vidzemes Vēstures un tūrisma aģentūras, Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības aģentūras uzticētos pienākums. Darbs stipendiātiem rasts arī Cēsu slimnīcā, pieci cilvēki strādā Vaives pagastā. Pamatā viņi strādā par sētniekiem un veic dažādus palīgdarbus. Interesi par iespēju iesaistīties šajā simts latu stipendiātu programmā izrādīja 180 cilvēki, diemžēl visiem nevaram piedāvāt strādāt un kaut nedaudz, bet nopelnīt. Stipendiātiem, kā visiem darbiniekiem ir jāstrādā astoņas stundas dienā un kopumā jāteic, ka cilvēki ir apzinīgi, strādā kārtīgi jo arī 100 lati mēnesī ir atspaids ģimenēm, kur darba spējīgie ir ilgstoši bez darba. Sākumā dažiem stipendiātiem bija nedaudz vieglprātīga attieksme, arī darba kavējumi. Bet pēc tam, kad trīs cilvēkus atbrīvojām, problēmu ar darba disciplīnas neievērošanu praktiski nav. Iestāžu vadītāji atzinīgi vērtē gan stipendiātu paveikto, gan viņu attieksmi pret darbu.

  Paredzēts, ka projekts ilgs sešus mēnešus, pēc tam sekos tā otrā kārta, kur iespēja strādāt un nopelnīt būs citiem bez darba un iztikas līdzekļiem palikušajiem.

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv