Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Sestdiena, 2020.gada 28.marts   Vārda dienu svin: Gunta, Ginta, Gunda
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 29.marts  


G.Šķenders: pavasaris novadā būs darbīgs


Gints Šķenders Cēsu novada domes priekšsēdētājs

 

Jau kopš ekonomiskās krīzes sākuma aktuālākā pašvaldībai ir sociālā joma. Diemžēl situācija turpina pasliktināties, ne tik krasi kā pagājušā gada sākumā, tomēr novada iedzīvotāju skaits, kas palikuši bez darba un ienākumiem, turpina palielināties. Palīdzību tiem, kas nonākuši kritiskā situācijā, pašvaldība spēja un spēs sniegt un pabalstiem nepieciešamo finansējumu nodrošināsim. 

Ir noslēdzies pirmais cikls tā sauktajā 100 latu stipendiātu programmā. Kopumā devām iespēju strādāt un saņemt kaut nelielu, bet garantētu samaksu 124 cilvēkiem. Tas, protams, nav ilgtermiņa risinājums, taču cilvēkiem, kas palikuši bez ienākumiem, arī 100 lati ir būtisks atspaids. Kopumā jāatzīmē, ka stipendiāti atbildīgi izpildīja uzticētos pienākumus, taču bija arī disciplīnas pārkāpumi un mums nācās šķirties. Cilvēkiem tomēr vajadzētu apzināties, ka šādas vieglprātīgas attieksmes dēļ viņi zaudē ne tikai iespēju strādāt un saņemt stipendiju, bet arī zaudē iespēju iesaistīties citās nodarbinātības programmās.

  
Ja 100 latu stipendiātu programmai būs pietiekoši līdzekļi pavasarī un vasarā nodarbināto skaitu varētu palielināt, jo ir daudz darāmā pilsētas sakopšanā. Pie viena gribu atgādināt, ka 24.aprīlī notiks Lielā talka un domāju, ka visi novada iedzīvotāji tikpat aktīvi un aizrautīgi kā pērn piedalīsies sakopšanas darbos.

  
Komunālās un Nekustamo īpašumu nodaļu speciālisti veic pēdējos priekšdarbus, lai, iestājoties siltākam laikam, pilnā sparā sāktos lielie remonta un rekonstrukcijas darbu projekti. Turpināsies ūdensvada un kanalizācijas tīklu rekonstrukcija, ielu atjaunošana, mācību iestāžu remonts. Protams, būs rakšanas darbi, slēgtas ielas, taču tās ir saprotamas neērtības, jo ne tikai uzlabosim pilsētas infrastruktūru, bet arī veicināsim ekonomisko aktivitāti, nodarbinātību uzņēmumos, kas šos projektus īstenos.

 
Deputātu un speciālistu darba grupa, kas izvērtēja novada kultūras un tūrisma iestādes, savu darbu ir pabeigusi un ar pirmo aprīli darbu sāks Cēsu Kultūras un tūrisma centrs, kas apvieno līdzšinējos Vidzemes Vēstures un tūrisma centru un Kultūras centru. Darbu aktīvi turpina Izglītības darba grupa un aprīlī varēsim iepazīties un sākt diskutēt par optimālākajiem novada izglītības sistēmas attīstības modeļiem. Mums ir arī konkrētas ieceres par to, kā šajā modelī iekļausies Mūzikas vidusskola un Cēsu Profesionālā vidusskola, kas tuvāko gadu laikā no Kultūras un Izglītības ministrijām ir jāpārņem pašvaldībai.

  
Kas attiecas uz valdības lēmumu likvidēt Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju? Vienmēr esmu bijis par to, ka ministriju skaits ir jāsamazina un valsts pārvaldes birokrātija Latvijā ir nesamērīgi liela. Taču nav loģiski likvidēt ministriju argumentējot to ar apgalvojumu, ka teritoriālā reforma ir pabeigta. Vai tad reģionu attīstība vairs nav svarīga? Tā ir ļoti svarīga, jo disproporcija attīstībā starp Rīgu un reģioniem ir dramatiska! Manuprāt, loģiski būtu likvidēt Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu, Satiksmes un Ekonomikas ministrijas un no šīm trim izveidot vienu, kompaktu Tautsaimniecības attīstības ministriju, kas tad arī noteiktu politiku samērīgai visu valsts reģionu attīstībai. Ja likvidē tikai Reģionālo ministriju, tad tas vieš bažas par to, vai novadu attīstība turpmāk būs valsts politikas dienas kārtībā.

  
Vēl gribu informēt iedzīvotājus, ka novada administrācija Jurģos pārcelsies uz bijušajām rajona padomes telpām Bērzaines ielā. Raunas ielas namā darbu turpinās Komunālā un Izglītības nodaļas, te darbosies arī Pieaugušo izglītības centrs. Savukārt Vakara vidusskola turpmāk būs 2.vidusskolas telpās, bet uz Vakara vidusskolas ēku Gaujas ielā pārcelsim Muzeja krājumu. Tādējādi no ēkām, kas tika īrētas no privātīpašniekiem, pašvaldības iestādes pārcelsies uz novada īpašumā esošiem namiem.

  

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv