Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 29.marts  


Cēsīs tiekas tūrisma uzņēmēji


Aivars Akmentiņš teksts un foto

 

 

 Marta nogalē Vidzemes vēstures un tūrisma aģentūras Tūrisma informācijas centrs    (TIC) rīkoja tikšanos ar Cēsu un apkārtējo novadu tūrisma uzņēmējiem. Tikšanās viesnīcas „Kolonna” telpās pulcēja lielu nozares pārstāvju skaitu.

  

Uzrunājot tikšanās dalībniekus Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Rozenbergs uzsvēra to, ka kultūrai un tūrismam ir būtiska loma novada attīstībā. Tāpēc arī pieņemts lēmums par vienotu administrēšanu, izveidojot Kultūras un tūrisma centru. J.Rozenbergs informēja uzņēmējus arī par citām pašvaldības aktivitātēm, lai veicinātu tūrisma attīstību novadā.

  

Tūrisma informācijas centra vadītāja Valda Malceniece raksturoja to, kāda bijusi pagājušā gada tūrisma sezona. Viesu skaits pilsētā un rajona bija mazāks nekā 2008.gadā – Cēsis apmeklēja 404 tūkstoši, bet rajonu 324 tūkstoši tūristu. Visvairāk samazinājies ir ārvalstu ceļotāju skaits. Populārākais apskates objekts ir Cēsu pils komplekss, kas piesaistīja vairāk nekā 70 tūkstošus apmeklētāju, kā arī abi ziemas sporta centri Žagarkalns un Ozolkalns, kuros kopā pabijuši vairāk nekā 100 tūkstoši aktīvās atpūtas cienītāji.

  

TIC darbinieki pagājušajā vasarā aptaujāja tūristus, lai noskaidrotu - kas veido izdevušos Cēsu pilsētas un apkārtnes apmeklējumu?  Biežākās atbildes bija - sakopta vide, pilsētas vēsture – pilsdrupas un vecpilsēta, laipni un atsaucīgi cilvēki. Latvijas iedzīvotājiem svarīgs bija arī kultūras, sporta, atpūtas pasākumu piedāvājums – kas notiek pilsētā, lai vēlreiz  brauktu uz Cēsīm.

 

Aprēķināts arī tūrisma ekonomiskais pienesums Cēsu novadā. Latvijas ceļotāju iztērētie līdzekļi Cēsu novadā ir Ls 231 014,30, bet ārzemju ceļotāju iztērētie līdzekļi Cēsu novadā ir Ls 711 424,50. Kopā sanāk pieklājīga summa - Ls 942 439,00, bet kopējais pienesums Cēsu novadam pēc statistikas pārvaldes datiem ir 2,5 miljoni latu.

 

 Tikšanās reizē par savu pieredzi sporta aktivitāšu rīkošanā stāstīja Ģirts Kaļķis no slēpošanas centra  „Ozolkalns”. Cēsu Pils ģildes pārstāve Zane Lūkina ieskicēja vasarā gaidāmā tradicionālā Cēsu mākslas festivāla programmu. Par Vidzemes un Dienvidigaunijas velotūrisma projektu pastāstīja Inga Vilde, bet par aktualitātēm atpūtas bāzēs Daniela Miķelsone.
 

Tikšanās reizē tūrisma uzņēmēji aizpildīja arī anketas, paužot savu redzējumu par nozares attīstību. Ieskatam, populārākās atbildes jautājumiem.

 

Kas pēc Jūsu domām veido patīkamu un izdevušos Cēsu pilsētas un apkārtnes apmeklējumu?

- Kultūrvēsturiskais mantojums.

- Kvalitatīvi tūrisma pakalpojumi un infrastruktūra: laba ēdināšana, tualetes, kvalitatīvs ielu segums autotransportam.

- Kultūras, izklaides, sporta pasākumi.

- Tīra un sakopta pilsēta.

   Atšķirībā no tūristiem uzņēmēji par būtisku uzskata pakalpojumu kvalitāti un infrastruktūru. To, kā svarīgu aspektu veiksmīgam apmeklējumam min arī citu novadu uzņēmēji.

 

Kādu redzat Cēsu novadu pēc 10 gadiem?

 - Tas atkarīgs no valdības prioritātēm, pilsētas vadības izpratnes par kultūras vērtībām.

 - Ar pasākumiem parkā, sakārtotu autoostas un dzelzceļa stacijas rajonu.

 - Kā zaļāko, tīrāko, interesantāko pilsētu.

 - Skaistāku, sakoptāku un dinamiskāku.Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv