Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Pirmdiena, 2020.gada 30.marts   Vārda dienu svin: Nanija, Ilgmārs, Igmārs
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 29.marts  


Lieldienu lustes Cēsu novadā

Nu atnāca Lieldieniņa,

Visā Cēsu novadā.

Ar raibām oliņām,

Ar baltiem pūpoliem.

 

Lieldienas ir pavasara saulgrieži kad mostas daba un saulītes ceļš kļūst arvien garāks. Latviskajās tradīcijās - Lieldienās tiek svinēta pavasara atnākšana un simboliska gaismas uzvara pār tumsu. Savukārt Kristiešiem šis ir Kristus augšāmcelšanās laiks - latviešu tradīcijās ienākušas tādas tradīcijas kā klusā nedēļa pirms Lieldienām, Lielā piektdiena.

 

Mūsu sentēvi Lieldienu rituālus jau iesāka ar Pūpolu svētdienas simbolisko pērienu, lai visi ģimenē būtu veseli un stipri cauru gadu. Bet Zaļā ceturtdiena tautas apziņā saistīta galvenokārt ar burvju un raganu aktivizēšanās laiku, jo ticējumi vēsta, ka Zaļās ceturtdienas vakarā laumas staigā apkārt, un tad jaunām meitām un puišiem ir jāsargās, lai pastalas nepaliek nesasietas, jo citādi laumas var tiem spēku atņemt... Baznīcēniem bija šāds ticējums – kurš pirmais pārbrauc mājās no baznīcas, tas visu gadu būs pirmais darbā un turībā.

 

 

Zaļajā Ceturtdienā,5.aprīlī plkst. 18:30 Cēsu 2.pamatskolā Zaļās ceturtdienas danči!

Uzstāsies Cēsu Kultūras centra skolēnu deju kolektīvs „Randiņš”.

 

8.aprīlī no plkst.12:30 Lieldienu lustes Cēsu Rožu laukumā. Amatiermākslas kolektīvu koncerts, šūpošanās, olu kaujas un lauku labumu tirdziņš!

 

Pēc jautras Lieldienu iešūpošanās Cēsīs, ikviens laipnu aicināts turpināt rosīšanos un olu meklēšanu Vaivē.

 

8.aprīlī no plkst.17:00 pie Vaives Tautas nama iesāksies "Raibo olu taka" ar olu krāsošanu, ripināšanu un meklēšanu, plkst.18:00 koncerts „Pavasara raibumi”(Ls 0,50-). Uz balli no plkst.21:00 aicinās grupa „Pusnakts”(Ls 2,-).

 

Paralēli Lieldienu koncertiem, pasākumiem Cēsu Centrālā bibliotēka no 2.līdz 10.aprīlim piedāvā Lieldienu literatūras izstādi „Pavasara saulgriežos”. Izstādē interesentiem ideju rosināšanai materiāli par svinēšanas tradīcijām, galda klāšanu Lieldienās.   

 

 

Lieldienu ticējumi, rotaļas un citas interesantas izdarības var atrasts ŠEIT

 

Ticējums vēsta: „Ja Lieldienas rītā caur zīda drēbi skatās, var Laimu redzēt.” Lai izdodas atrast to skaistāko zīda drānu un saskatīt pavasara atnākšanu!

 

 

~Aicinājums tirgotājiem~

 

Aicinām pieteikties tirgotājus (zemniekus, amatniekus, mājražotājus) Lieldienu tirdziņam Cēsīs, Rožu laukumā 8.aprīlī. Informācija inga.kreile@cesis.lv

 

 

Informāciju sagatavoja:

 

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636;28342115

e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv