Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Piektdiena, 2020.gada 3.aprīlis   Vārda dienu svin: Daira, Dairis
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2010.gada 29.aprīlis  


Cēsnieks "ēno " uzņēmumā "Grindeks"


 „Profesiju dienās skolēniem”

Cēsu Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieks Kalvis Kreituzis "ēno" „Grindeks” Aktīvo farmaceitisko vielu pētniecības un attīstības laboratorijā

 

Š.g. 28.aprīlī Cēsu Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieks Kalvis Kreituzis, „ēnojot” AS „Grindeks” Hromatogrāfijas laboratorijā, iepazinās ar ķīmiķa analītiķa profesiju un darba pienākumiem.

Lai kļūtu par „Grindeks”„Profesiju dienu skolēniem” dalībnieku, Kalvim Kreituzim bija elektroniski jāatsūta motivācijas vēstule, kurā jāatbild uz diviem jautājumiem – kāpēc Tu vēlies tuvāk iepazīt „Grindeks” un kāpēc Tevi interesē šī profesija? Kopumā „Grindeks” piedāvāja iepazīt astoņas, ar farmācijas nozari tieši saistītas, profesijas. Uz 30 izsludinātajām „Profesiju dienu” dalībnieku vietām „Grindeks” saņēma vairāk kā 50 motivācijas vēstules.

Cēsu Valsts ģimnāzijas 12. klases skolnieks Kalvis Kreituzis: „Šodien, viesojoties uzņēmumā „Grindeks”, iepazinos ar ķīmiķa darbu, man paradīja, kā tiek organizēti vairāki ķīmiskie procesi zāļu ražošanā. Viss likās ļoti interesanti, jo ieraudzīju, kā tas notiek dzīvē, nevis filmās vai kādos aprakstos. Sajutu arī, kāda ir ķīmiķa ikdiena – ko viņš dara un ko nedara. Pēc skolas es plānoju studēt ķīmiju un apgūt ķīmiķa vai ķīmiķa tehnologa specialitāti. Esmu pārliecināts, ka ķīmija ir ļoti perspektīva joma, kurā ir ļoti lielas izaugsmes iespējas”.

„Grindeks” Aktīvo farmaceitisko vielu pētniecības un attīstības laboratorijas Analītiskās grupas vecākā ķīmiķe Silvija Rūtiņa-Rūtenberga: „„Profesiju dienas” ietvaros iepazīstināju „ēnu” ar uzņēmuma darbību un ķīmiķa darba specifiku. Ar Kalvi izrunājām arī jautājumus, ko vajadzētu zināt ķīmiķim, un abi secinājām, ka šīs profesijas pārstāvim jāzina diezgan daudz – ne tikai ķīmija, bet arī matemātika, programmēšana, valodas u.c. Jāsaka, ka tas viss attaisnojas, jo ķīmiķa darbs ir ļoti interesants”.

AS „Grindeks” Personāla departamenta vadītāja Dace Šaitere: „Projekta galvenā iecere ir veicināt skolēnos interesi par eksaktajām zināšanām un plašajām karjeras iespējām farmācijas nozarē, kas Latvijā ir prioritāra, ekstsportspējīga, ar milzīgu attīstības potenciālu. Esmu gandarīta par skolēnu ieinteresētību un atsauksmēm, kuras saņemam „Profesiju dienu” laikā. Tas liek domāt, ka nākotnē nozarei pievienosies zinātkāri un mērķtiecīgi speciālisti. Pieprasījums pēc ķīmijas un farmācijas nozares speciālistiem darba tirgū būs vienmēr, un jauniešu lielākais ieguvums būs ne tikai nodrošinātas darba iespējas Latvijā, bet arī mobilitāte Eiropas darba tirgū!”

„Profesiju dienas skolēniem” ir īpaši uz karjeru ķīmijas un farmācijas nozarē orientēts projekts, kuru organizē AS „Grindeks”. Ņemot vērā lielo skolēnu atsaucību un farmācijas ražošanas uzņēmuma specifiku un reglamentēto darbību, tika izvērtēts, ka piedāvāt dažādu profesionāļu „ēnošanu” vienā konkrētā dienā ir apgrūtinoši. Tāpēc konkrētā „ēnu” diena tika izvēlēta, savstarpēji pielāgojot uzņēmuma un katra skolēna iespējas laikā no 1. marta līdz 1. maijam. Projekta mērķis ir veicināt skolēnos interesi par eksaktajām zināšanām, informēt par karjeras iespējām farmācijas nozarē un mainīt stereotipu, ka tikai vidusskolu un augstskolu beidzēji var kļūt par labiem ķīmijas speciālistiem.

Projektu „Profesiju dienas skolēniem” atbalsta LR Izglītības un zinātnes ministrija, Valsts izglītības satura centrs, Latvijas ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija (LAĶĪFA), Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledža u.c.

Par „Grindeks”

„Grindeks” ir vadošais farmācijas uzņēmums Baltijas valstīs. Galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. Uzņēmumā strādā 825 darbinieki, no kuriem 660 – Latvijā, 165 – ārvalstīs. 52% darbinieku ir augstākā izglītība.

Vairāku gadu garumā „Grindeks” ir izveidojis ciešu sadarbību ar Latvijas mācību iestādēm – tā 2009. gada laikā uzņēmumu ekskursijās apmeklēja 996 skolēni, savukārt 100 studenti uzņēmumā izgāja praksi.

Kontakti:

Laila Kļaviņa
AS „Grindeks” Komunikācijas departamenta vadītāja
Tel.: (+371) 67083370, (+371) 29256012
fakss: (+371) 67083505
E-pasts: laila.klavina@grindeks.lv

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv