Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Trešdiena, 2020.gada 26.februāris   Vārda dienu svin: Evelīna, Mētra, Aurēlija
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2007.gada 29.maijs  


Cēsu teātris – Ahimā

No 17.līdz 20.maijam Cēsu Kultūras centra teātra jauniešu trupa piedalījās starptautiskajā teātra festivālā  Cēsu sadraudzības pilsētā Ahima. Festivāla dalībnieku pamatuzdevums bija V.Šekspītra lugas „Karalis Līrs” interpretācija. Festivālā piedalījās jaunieši no Vācijas, Polijas un Latvijas.

 

Cēsu Tautas teātra jaunieši režisora Jura Feldmaņa vadībā veidoja savu mūsdienīgi interpretētu versiju V. Šekspīra lugai “Karalis Līrs.” Izrāde tika veidota kā kustību teātris, izmantojot latviešu mūzikas komponistu (A. Maskats, I.Kalniņš) darbus.

 

Traģēdijā “Karalis Līrs” ģimenes attiecību problēmas cieši saistītas ar sabiedriskām un politiskām problēmām. Novērojama cilvēcības sadursme ar cietsirdību, savtīgumu, godkāri.

Izrāde tika veidota ne kā personību konflikts, bet gan kā mūsos esošu kaislību, iegribu, vājību un rakstura stingrības sadursmju spēle. Labā un sliktā pretstats. Mīlestība pret varaskāri, aprēķinu.

 

Iestudējuma pirmizrāde Cēsīs notika 12.maijā.

 

Savukārt par redzēto un piedzīvoto Ahimā stāstīja  režisors Juris Feldmanis un iestudējuma  koordinatore Kadrija Mičule. Viņi atzina, ka izrādes bija interpretēta pilnīgi atšķirīgi, un tieši tas piešķīra festivālam savdabību. Katra valsts trupa bija dažādos vecumos un atšķirīgi veidotās grupās. Vāciju pārstāvēja jaunāka vecuma bērni, kuri bija apvienojušies tieši šim projektam, , no Polijas, savukārt bija gados vecāki aktieri.    

 

Cēsu Tautas teātra jauniešu trupai šis projekts šķita ļoti interesants, jo tā bija lieliska pieredze sevi pilnveidot teātra mākslā  un gūt pozitīvas emocijas.

 

 Jaunieši ne tikai piedalījās festivālā, bet arī apskatīja Vācijas tuvākās pilsētas. Ekskursijas tika organizētas pa Brēmenes vecpilsētu, kurā, protams, daudzi apskates objekti bija saistīti ar Brēmenes muzikantiem. Un otra pilsēta, kuru apskatīja, bija Verdane.

 

Pēc festivāla, jau atgriežoties mājās, ir patīkami apzināties, ka ir draugi, kuri gaida ciemos. Un šoreiz tā bija Ahima.

 

 

Jolanta Viļumsone

Latvijas Kultūras koledžas

2.kursa studente

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv