Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Ceturtdiena, 2020.gada 9.aprīlis   Vārda dienu svin: Valērija, Žubīte, Alla
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 29.maijs  


No 1.jūnija Cēsu muzejā apskatāmas 100 Latvijas vēstures relikvijas

No 1.jūnija Cēsu Vēstures un mākslas muzejā apskatāma Latvijas Nacionālā vēstures muzeja veidota izstāde „100 Latvijas vēstures relikvijas”.

 

Izstāde „100 Latvijas vēstures relikvijas” ir Latvijas Nacionālā vēstures muzeja veidots stāsts par Latvijas vēstures svarīgākajiem pieturas punktiem, izteikts ar priekšmetiem, kam katram ir sava vēsture.

 

„Relikvija ir priekšmets, ar ko saistītas dārgas atmiņas vai svarīgu, nozīmīgu pagātnes notikumu liecība. Izstādē kā relikvijas iekļauti priekšmeti, kam ir neapšaubāma nozīme Latvijas vēsturē, svarīgi nacionālai un kultūrvēsturiskai identitātei, savā ziņā pirmie, vienīgie. Ļoti svarīgs ir relikvijas stāsts - vēstījums, ko nes sevī katra no izvēlētajām lietām, svarīgs visai tautai vai emocionāli nozīmīgs konkrētam cilvēkam, ģimenei, raisa atmiņas. Šis simts ir mēģinājums ilustrēt Latvijas vēstures lappuses ar muzejam atbilstošiem līdzekļiem – muzeja darbinieku savāktām, pētītām, saglabātām un saglābtām lietām. Tās ir gandrīz aizmirstas lietas kā veļu mielojamais galdiņš, kam ļaujam atkal dzīvot jaunu dzīvi, gan tādas, ar kurām gandrīz visiem saistās pavisam nesenas atmiņas, - barikāžu laikā lietotais radio un atjaunotais parlaments. Izstādē ir priekšmeti, kuru stāsts ir skaidrs un precīzi saglabāts kā Latvijas latiem, un ir tādi, kuru gadsimtiem glabātie noslēpumi joprojām nav atminēti kā Daugmales vāles galvas uzrakstam,” par izstādes saturu stāsta Irina Zeibārte, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja direktora vietniece zinātniskajā darbā un atzīmē, ka 100 relikviju saraksts nekad nebūs ne pilnīgs, ne noslēgts, ne gatavs, jo sadarbojoties Latvijas iedzīvotājiem un muzejiem bagātais materiāls kļūst vēl pilnīgāks un plašāks.

 

*Latvijas Nacionālā vēstures muzeja pirmsākumi sakņojas Pirmās atmodas ideālos un uzstādījumos. Muzejs dibināts 1869. gadā kā Rīgas Latviešu biedrības Zinību komisijas muzejs. Vairāk kā 140 darbības gados muzejs vairākkārt mainījis nosaukumu, taču nav mainījis savu galveno mērķi - Latvijas valsts un tautas interesēs vākt, saglabāt, pētīt un popularizēt Latvijas un pasaules garīgās un materiālās kultūras liecības no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām.

Šodien muzejs ir pasaulē lielākā Latvijas vēstures liecību krātuve – te tiek glabāti vairāk kā 1 miljons muzejisku priekšmetu - dažādu laikmetu vēstures apliecinājumu, kas atspoguļo Latvijas un latviešu vēsturi no pirmo cilvēku ienākšanas līdz mūsdienām.

 

 

Izstāde „100 Latvijas relikvijas” Cēsu Vēstures un mākslas muzejā(Pils laukums 9) atvērta no 1.jūnija līdz 24.septembrim. Izstāde izvietota Cēsu Jaunās pils restaurētajā bēniņu telpā. Ieejas maksa uz izstādi: Ls 2,-; Ls 1,-(skolēniem, studentiem, pensionāriem)

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daiga Janševska

Cēsu Kultūras un Tūrisma centra

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālr.64127636;28342115

e-pasts: daiga.jansevska@cesis.lv

www.cesis.lv

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv