Pašreiz esat atvēruši iepriekšējo lapas versiju - un tāpēc informācija var būt novecojusi. Ieteicams skatīt jauno lapas versiju: www.cesis.lv.

    
              LV    RUS    ENG    GER    Otrdiena, 2020.gada 31.marts   Vārda dienu svin: Gvido, Atvars
  
 Par Cēsu novadu
 Pašvaldība
 Tūrisms
 Sociālā palīdzība
 Kultūra
 Izglītība
 Sports
 Uzņēmējdarbība

Top.LV

Latvijas Reitingi2012.gada 29.maijs  


„VECPILSĒTAS NAMU STĀSTI” CĒSU PILSĒTAS SVĒTKOS

 

Šī gada 2.jūnijā, kad Cēsīs tiks svinēti pilsētas svētki, cēsniekus un pasākuma viesus ciemos atkal gaidīs senie pilsētas nami. Projekta “Vecpilsētas māju stāsti” ietvaros šogad apmeklētāji varēs iepazīties ar septiņu namu stāstiem par to kādreizējiem saimniekiem un seniem notikumiem, kas reiz virmojuši cēsnieku prātos.

 

Pirmo reizi projekts “Vecpilsētas namu stāsti” tika īstenots pagājušajā gadā, ar mērķi pievērst uzmanību šīs Cēsu pilsētas daļas attīstībai un aktualizēt to pilsētai būtisku kultūrvēsturiskā mantojuma daļu. Tas guva lielu cēsnieku un svētku viesu atsaucību, tāpēc šogad apmeklētājiem tiks piedāvāti ne tikai dienas, bet arī nakts stāsti.

 

Visas dienas garumā Cēsu pilsētas svētku viesi un dalībnieki tiek laipni aicināti iegriezties izslavētajā viesnīcā “Baltischer Hof” (Rīgas iela 21) un iepazīties ar kādreizējo viesnīcas saimnieku – Pētersonu ģimenes stāstu. Apmeklējot “V.Rumpīša manufaktūras preču tirgotavu” Cēsu Vēstures un mākslas muzeja atklātajā krājumā (Rīgas iela 23), varēs apskatīt senus priekšmetus un darbarīkus, uzzināt šo to par spodrgludināšanu un iemēģināt roku rakstīšanā ar rakstāmmašīnu. “Princešu nama” (Rīgas iela 47) romantiskajā un zaļajā iekšpagalmiņā varēs nesteidzīgi baudīt pasaku stāstu par īstām, kādreiz tur dzīvojušām princesēm. Savukārt pāri ielai esošajā “Doktora Adolfi namā” (Lielā Līvu iela 1) viesus uz tasi tējas mīļi gaidīs mājas tagadējā saimniece. Mazliet paejoties pa Kalēju ielu, ikviens aicināts iegriezties “Andersona foto ateljē” (L.Kalēju iela 5a), kur reiz saimniekojis Cēsu pilsētas pirmais fotogrāfs Kārlis Andersons, namā varēs aplūkot meistara uzņemtās cēsnieku portrejas un “landšaftes”. Bet „Bīdenrota namā” (L.Katrīnas iela 19) uzzināsiet, kādus noslēpumus glabā mājas pagraba velves.

 

“Vecpilsētas māju nakts stāsti” skanēs laikā no pl. 23:00 līdz 01:00. Cēsnieki un pilsētas svētku viesi varēs iepazīties ar dažādām ainām iz viesnīcas “Baltischer Hof” saviesīgās dzīves. “Ķīniešu namiņa” kafejnīcā Rožu laukumā varēs ne tikai klausīties namiņa stāstu, bet arī vērot senās Cēsis vecākajās kino hronikās.

 

Projektu „Vecpilsētas māju stāsti” organizē iniciatīvas grupa sadarbībā ar biedrību “Culturelab”. Projektu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Vidzemes plānošanas reģions, Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs. Projekta īstenošanā iesaistījušies arī Cēsu pilsētas iedzīvotāji, vietējie uzņēmēji un pašvaldības pārstāvji, lai kopā radītu svētkus sev un citiem.

 

 

Kontakti:

 

Kristīne Timermane – Malēja M: 26163040

E: cesustasti@gmail.com

 

 

 Atpakaļ...     Aktualitātes

     Pasākumi
     Ziņu arhīvs
 
© Cēsu novada pašvaldība, Bērzaines iela 5, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101, tālrunis 64161800, fax 64161801, e-pasts: iac@dome.cesis.lv. izstrādāts: evolution.lv